İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen ancak kredi notu ortalaması düşük olduğu için kolay kredi onayı alamayan ya da yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler genelde ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih etmektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi kullanımı karşılığında bankaya bu kredi tutarına karşılık olarak bir taşınmazın tapusunun teminat olarak gösterildiği kredi türlerine ipotekli ihtiyaç kredisi adı verilmektedir. Zaten bu kredinin ipotekli ihtiyaç kredisi olarak anılmasının nedeni de teminat olarak gösterilen taşınmazın tapusunun üzerine bankanın borç bitene kadar ipotek koymasıdır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişinin ipotek konulacak taşınmazın tapusu  (tapu kendi adına kayıtlı değil ise noter onaylı izin belgesi ya da şahsen başvuru anında bankada bulunması ve sözlü olarak bu bu rızasını dile getirmesi) aylık gelir ve adres belgesine ek olarak kimlik belgesinin aslı fotokopisi ile başvuruda bulunması yeterlidir

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankanın yüksek kredi faiz oranları uygulaması nedeni ile ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankaların sayıları her geçen gün artmaya devam etmektedir. Garanti Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi öne çıkarken yine Akbank ve Finansbank avantajlı ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyaları yürütmektedir.