İpotek Karşılığı Kredi

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kullanmak isteyen kişilerin kullanımlarına sunulan oldukça geniş kredi seçenekleri bulunmaktadır. Bu kredilerin bir bölümü teminatsız olarak kullandırılırken bir bölümü de teminatlı krediler olarak kullandırılmaktadır. Özellikle de yüksek tutarlı krediler ile düşük kredi notu olan kişilerin talep ettikleri kredi paketleri için ipotek karşılığı kredi kullanımı uygun bulunmaktadır.

İpotek Karşılığı Konut Kredisi 

Bazı kredilerde ipotek zorunlu görülmezken bazı kredi paketlerinde ise ipotek zorunludur. Örneğin ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler için ipotek karşılığı kredi zorunlu görülmezken konut kredisi paketlerinde ise ipotek zorunludur.

İpotek karşılığı konut kredisi tüm konut kredilerinde zorunlu olup tamamına konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin ikinci bir taşınmazın da ipoteğini bankaya vermeleri gerekir. Konut kredilerinde ipotek uygulamasının zorunlu tutulmasının en önemli nedeni bu kredilerin hem çok yüksek tutarlı hemde uzun vadeli olmasıdır. Bu nedenle bankalar ek teminatlar alarak batık kredi riskini mümkün olan en düşük seviyeye çekmeye çalışmaktadır.

İpotekli İhtiyaç Kredisi 

Özellikle de düşük kredi notuna kredi kullanmakta zorlanan ya da yüksek tutarlı krediler kullanmak isteyen kişiler için bankalar ipotekli ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. Bu sayede kredi onayı alınması daha da kolaylaşmakta aynı zamanda kredi kullanılabilecek olan tutarda yükselmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Puanımı Nereden Öğrenebilirim?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.