Kredi notu sorgulaması için kullanabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunmakla beraber internetten kredi notu sorgulama hizmeti veren kaynaklar da bulunmaktadır. İnternetten kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri en güvenilir kaynak hiç şüphesiz kredi notu sistemini kuran Findeks internet sitesidir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama 

Findeks sitesi üzerinden banka kredi notu sorgulaması yapmak isteyen kişilerin ilk olarak sisteme üye olmaları gerekmektedir. Findeks üyeliği tamamen ücretsiz olarak yapılmakta olup sisteme üye olmak isteyen kişilerin bankalara kayıtlı bir cep telefonu numarası bulunması gerekmektedir. Çünkü hem üyeliğin onaylanması hem de sisteme her yeni giriş yapmak istediğinizde bu cep telefonu numarasına sistem otomatik olarak doğrulama kodu gönderecektir.

Bu kodun gönderilebilmesi için bankaların internet şubesi girişlerinde kullandığınız ya da bankada hesap açtırmak için kullandığınız bir cep telefonu numaranızın bulunması gerekir. Aksi halde Findeks üyeliği tamamlanamaz ve sisteme giriş yapamazsınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra size sunulan seçenekler arasından uygun olanı belirleyerek hemen kredi notu öğrenme işlemini tamamlayabilir dilerseniz Findeks risk raporu olarak mali geçmişinizi inceleyebilirsiniz.

Banka Kredi Notu Öğrenme 

Bankalardan kredi notu öğrenmek isteyen kişilerin internet şubesi hesaplarına giriş yaptıktan sonra krediler bölümünü ziyaret etmeleri ve burada yer alan kredi notu sorgula linkini tıklamaları yeterli olacaktır. Açılan bölümde kredi notu sorgulama ücreti tutarını kabul etmeniz durumunda tarafınıza kredi notu bilgileriniz iletilecektir.

Günümüzde artık kredi notu ortalaması bankaların yanı sıra taksitle cep telefonu satan firmalardan araç kiralama şirketlerine kadar farklı pek çok alanda kullanılan en önemli referans noktası olarak kabul görmektedir.