İnternetten Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi notunun nereden ve nasıl öğrenildiği konusu çok merak edilmektedir. Kredi notu internetten öğrenilebilmektedir. Bunun nasıl yapıldığını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Kredi notunun nasıl öğrenildiği konusunda sorulan çok soru vardır. Kredi notunun son zamanlarda çok  önemli hâle gelmesi kredi notu sorgulama yöntemlerinin de çok merak edilmesine neden olmuştur. Kredi notunuzu internetten nasıl sorgulayabileceğinizi öğrenmek için yazımıza göz atın.

Kredi notu son zamanlarda hemen hemen herkesin finans dünyasındaki yerini belirleyen bir unsur hâline gelmiştir. Kredi notunun bu kadar önemli olması elbette herkesin ilgisini çekmekte ve herkesi kredi notunu sorgulamaya yönlendirmektedir. Öyle ki kredi notu KOSGEB destek başvurularında bile sorulmaktadır. Hatta ev kiralamak istediğinizde dahi ev sahipleri kredi notunuzu öğrenmek istemektedir.

İnternetten Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi notunuzu internet üzerinden öğrenmenin üç yolu vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Kredi notunuzu Findeks platformuna girerek öğrenebilirsiniz.
  • Kredi notunuzu bankanızın internet bankacılığı hizmeti üzerinden öğrenebilirsiniz.
  • Kredi notunuzu bankanızın mobil bankacılık uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bu yöntemlerin tümü kredi notu sorgulama işlemi için kullanabileceğiniz en güvenilir yöntemlerdir. Bunların dışında herhangi bir websitesinden kredi notunuzu öğrenmek için bilgilerinizi girmemeli ve başka internet sitelerine güvenmemelisiniz. İnternet üzerinde çok sayıda dolandırıcının bulunduğu günümüzde sadece güvenilir yöntemler üzerinden işlem yapmayı tercih etmelisiniz.

Findeks Platformu Üzerinden Kredi Notunuzu Nasıl Öğrenirsiniz?

İnternetten kredi notunuzu öğrenmek için kullanabileceğiniz en güvenilir yöntem Findeks platformuna girmek ve kredi notunuzu sorgulamaktır. Bu platform, Türkiye’de herkesin kredi notunu saklayan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulmuştur. Bu platforma üye olarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Orta Riskli Kredi Notu Nedir, Kredi Çıkar Mı?

Findeks platformunda gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler için sizden ücret alınacaktır. Kredi notunuzu sorgulamak için de ücret vermeniz gerekecektir. Ancak üyelik paketlerinden birini seçmeniz durumunda Findeks platformundan daha fazla hizmeti daha az ücret ödeyerek alabilirsiniz.

Bankanızın İnternet Bankacılığı Hizmeti ile Kredi Notunuzu Nasıl Öğrenirsiniz?

Kredi notunuzu Findeks platformundan değil de bankanızın internet bankacılığı hizmeti üzerinden de öğrenmeniz mümkündür. Bunun için internet bankacılığına giriş yapmalı ve Krediler ya da Kredilerim bölümüne gitmelisiniz. Kredi notunuzu sorgulayabileceğiniz kategori bankadan bankaya değişebilmektedir. Kategoriler arasında gezerek de kredi notu sorgulama kısmını bulabilirsiniz.

Bankanız, internet bankacılığı üzerinde kredi notunuzu sorguladığınız zaman sizden ücret alabilecektir. Bu ücret Findeks’in aldığı ücretin üstünde ya da altında olabilir. Bu nedenle işlem yaparken bu unsuru da göz önünde bulundurmalısınız.

Bankanızın Mobil Bankacılık Uygulamasından Kredi Notunuzu Nasıl Öğrenirsiniz?

Kredi notunuzu sorgulamak ve öğrenmek için kullanabileceğiniz bir yöntem de bankanızın mobil bankacılık uygulamasını kullanmaktır. Bu uygulama üzerinden kredi notunuzu sorgulamak için öncelikle kullanıcı kodunuzu, müşteri numaranızı ya da T.C kimlik numaranızı ve şifrenizi gimeniz şarttır. Daha sonra Krediler ya da Kredilerim bölümünden gerekli sorgulamayı yapabilirsiniz. Bankanız sizden aynı şekilde bir ücret alabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.