Gelişen teknoloji sayesinde internet kullanımı ve içeriği oldukça zenginleşti. İnternete olan bağlılık mevcut durumdan daha da fazlalaştı. İlerleyen bu durumda insanlar internet üzerinden kişisel hesaplarına ulaşarak çeşitli işlemlerini gerçekleştirmeye başladılar. Bunların başında fatura ödemeleri, çeşitli sosyal ağlarda paylaşımlar, alışveriş, gündem takibi ve birçok imkânlar bulunmaktadır.

Özellikle maddi anlamda zorluk çeken, ihtiyaç anında yardım sağlayan en büyük katkı ise İnternetten Kredi Başvurusu dur. Haftanın her günü vaktini iş yerinde harcayan insanların kredi başvurusunu sağlayacağı tek nokta internettir. Bankaların ise İnternetten Kredi Başvurusuna imkânlar ise oldukça farklıdır. Vergi ve faiz oranları İnternetten Başvuru da daha uygun fırsatlar sunmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

İnternet tarayıcısına Bireysel İhtiyaç Kredisi ve ya İnternetten Kredi Başvurusu yazarak arama yapılır. Arama sonucunda kişinin kendine uygun faiz oranı hangi bankada ise o bankadan başvuruda bulunur. Tutar ve vade belirlenir.

Kişi başvuruda bulunduğu tutar ve vade banka tarafından da onaylanır ise kullanıma hak kazanır. Tabi hak kazandığı tutarı alabilmek için belirli prosedürleri imzalamakla yükümlüdür. İmzalanan prosedür sonrasında hak kazandığı krediyi kullanmak için bankaya dahi gitmesine gerek kalmaz, mobil sistem üzerinden kişinin hesabına direkt olarak aktarılır.

Kuralları Nelerdir? 

İnternetten Kredi Başvuru için en az 1.000, en fazla 10.000 tutar belirlenmelidir. Ön onay verilen tutarlar bankadan bankaya değişmektedir. Kimi zaman en fazla 75.000 TL’ye kadar ulaşmaktadır. Başvurular genellikle gün içerisinde çözüme kavuşturulur, tarafınıza olumlu/ olumsuz SMS yöntemi ile de bilgilendirme sağlanır.

Kullanıma geçen tutarı otomatik talimat vererek aylık hesabınızdan belirlenen miktarın çekilmesini sağlayabilirsiniz. Kredi kullanımı esnasında vefat ya da sağlık durumuna istinaden Sigorta yaptırabilir, herhangi durumda da ailenizin sorun yaşamasını engelleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman istediğiniz tutarda ara ödeme yapabilirsini