Büyük bir hızla gelişmeye devam eden internet teknolojisi sayesinde bankalarda artık pek çok hizmeti internet üzerinden vermeye devam ediyor. Bankaların kurduğu internet şubesi hizmeti sayesinde artık nakit para yatırma ve nakit para çekme işlemlerinin dışında kalan tüm işlemler çok daha kolay bir şekilde daha düşük banka masrafları ile yapılırken yine pek çok banka internetten kolay kredi başvurusu yapılmasına izin vermektedir.

Vakıfbank İnternetten Hazır Kredi Kampanyası 

Sadece Vakıfbank müşterileri için özel olarak geliştirilen kampanya kapsamında internetten kredi başvuru formu dolduran kişilerin kredi başvuruları kredi notu ortalamalarına bağlı olarak anı gün sonuçlandırılmakta ve kredi onayı verilen tutar hesaplarına yatırılmaktadır.

Akbank Anında Hazır Kredi Kampanyası 

İnterneti en etkin şekilde kullanan bankalar arasında bulunan Akbank internet şubesi müşterileri için hazır kredi limitleri tanımlamaktadır. Bankanın kredi notu ortalaması ve aylık gelir tutarına bağlı olarak belirlediği bu tutarlar hazır olarak bekletilmekte ve kullanıma hazır tutulmaktadır. Hazır kredi limiti olan kişilerin kredi kullanmak istemeleri durumunda bu tutar direkt olarak hesaplarına atılır ve kolay kredi kullanımına bu şekilde olanak sağlanmış olur.

Finansbank Anında Hazır Kredi Kampanyası 

Finansçı kredisi sloganı ile büyük ses getiren ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenleyen Finansbank bayram kredisi ve 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerinin yanı sıra internetten kredi kullanmak isteyen müşterilerine de hazır kredi limitleri tanımlamaktadır. Özellikle de yüksek kredi notu ortalaması olan kişilere yüksek limitli kredi kullanımına izin verilmektedir.