Son dönemde sayıları büyük bir hızla artmaya devam eden e-ticaret siteleri son derece büyük avantajlar sunmaktadır. Bu nedenle internetten alışveriş yapmak artık çok daha cazip bulunmaktadır. Özellikle de bayanların tercih ettikleri online alışveriş siteleri daha az zaman harcayarak çok daha fazla ürünü inceleme ve daha düşük fiyatlarla satın alma imkanı sağlamaktadır.

İnternetten Alışveriş Yapamıyorum 

Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen kişilere bazen kredi kartı onayı verilmemesi sonucunda alışveriş işlemi tamamlanamamaktadır. Bu sorunu çözmek isteyen kişilerin kredi kartını internet alışverişine açtırma başvurusunda bulunmaları yeterlidir. Bunun için ya kredi kartı müşteri hizmetleri telefon numarası arasında arayarak kredi kartını internete açtırma başvurusunda bulunmanız ya da bankanızı ziyaret ederek şubeden kredi kartı internet bankacılığı açma başvurusunda bulunmanız gerekir.

Kapıda Ödeme 

Özellikle de yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin internetten kredi kartıyla alışveriş yapmaları kredi kartı bilgilerinin çalınması riski bulunması nedeni ile kesinlikle önerilmemektedir. Bu durumda kapıda ödeme seçeneğinin tercih edilmesi gerekir. İnternet alışverişi kapıda ödeme seçeneği ürünü teslim alarak inceledikten sonra ödeme yapılmasını sağlaması açısından da son derece yararlıdır. Ancak kredi kartına taksit seçeneğinin sunulması ve kapıda ödeme masrafı talep edilmesi gibi olumsuz yanları da bulunmaktadır.