Teknolojiyi en iyi şekilde kullanan özel bankalardan biri olan pek çok teknolojik özelliği de ilk defa kullanıma sunan Garanti Bankası internet şubesi hizmetinde de aynı ayrıcalığı müşterilerine sunmaktadır. Garanti internet şubesi hizmeti ile müşterilerine internet erişimine sahip oldukları her yeri bir banka şubesine çevirme imkanı sağlamaktadır.

Garanti İnternet Bankacılığı 

Garanti Bankası kredi kartı bulunan ya da Garanti Bankası hesabı olan kişiler bu bilgileri kullanarak internet şubesi hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin Garanti Bankası müşteri numarası ya da kimlik numarası bilgilerini girdikten sonra hemen altında yer alan internet bankacılığı şifresi bilgilerini de girerek sisteme giriş yapmaları mümkündür.

İnternetten Havale / EFT Yapmak 

Normalde şubelerden yapıldığı takdirde son derece yüksek masrafların talep edildiği havale yapmak ve EFT yapmak gibi işlemleri Garanti İnternet Şubesi üzerinden hem çok daha düşük masraflar ödeyerek hem de zamandan tasarruf ederek yapmanız mümkündür. Normalde şubeleri her zaman kalabalık olan ve bu nedenle sırada uzun süre harcamanız gereken Garanti Bankası şubeleri yerine Garanti İnternet Şubesi üzerinden işlem yapmak bu nedenle çok daha avantajlıdır.