İnternet bankacılığı son yıllarda birçok banka müşterisinin aktif olarak kullandığı platformlardan birisidir. İnternet bankacılığı sayesinde banka müşterileri banka şubeleri üzerinden yapabildikleri birçok işlemi sorunsuz bir şekilde yapabiliyor. Üstelik internet bankacılığında işlem yapmak için herhangi bir saati beklemek gerekmiyor. Günün her saati internet bankacılığı müşterileri için hizmet veriyor.

Banka müşterileri internet bankacılığına giriş yapmak için kendilerine özel olarak tahsis edilen internet parolalarını kullanırlar. Bu şifre olmadan sisteme giriş izni verilmez. İnternet parolasının birkaç kez yanlış girilmesi ise internet parolasının bloke olmasına neden olur. Peki, internet parolası bloke olduğunda ne yapmak gerekiyor.

Bu durumda mutlaka banka ile iletişime geçmek ve internet parolasındaki blokenin kaldırılması gerekir. Bloke kaldırılma işleminden sonra ise yeni bir şifre alınarak internet bankacılığına giriş yapılabiliyor.

Müşteri Hizmetleri İle Görüşerek İnternet Parolası Bloke Kaldırma
İnternet parolası bloke kaldırma işlemi için başvurabilecek seçeneklerden birisi ilgili bankanın müşteri hizmetleri yetkililerini aramaktır. Günün her saati aktif olarak hizmet veren banka müşteri temsilcileri müşterilerine bu konuda kısa sürede yardımcı olarak şifredeki blokeyi kaldırırlar.

Banka yetkilileri müşterilerinden sadece kimlik doğrulaması için birkaç bilgi alır ve sonrasında internet parolası blokesini kaldırır. Bundan sonra ise telesekreterden yararlanarak internet şifrelerini müşterilerine iletirler. Bazı bankalar yeni şifreleri müşterilerinin cep telefonlarına kısa mesaj olarak da göndermektedir.

İnternet Sitesi Üzerinden İnternet Parolası Bloke Kaldırma
İnternet bankacılığına giriş yapabilmek için bloke edilen şifrelerin yeniden kullanılabilir duruma gelmesi için tercih edilebilecek olan iletişim kanallarından birisi de internettir. Bankaların internet sitesi üzerinden de rahatlıkla bu işlem yapılabilir. Banka müşterileri internet üzerinden bloke kaldırma işlemlerinin olduğu sayfayı açarak bu alana kart bilgilerini girebilir ve internet parolası blokesini kaldırabilir