Bankalar müşterilerine verdiği internet bankacılığı hizmetlerinde müşterilerinin internet bankacılığına giriş yapabilmesi için farklı sistemler kullanıyor. Bu sistemler arasında oldukça yaygın olarak kullanılan sistemlerden birisi ise şifre ile giriştir. Banka müşterileri kendilerine özel olarak verilen şifrelerle sisteme rahatlıkla giriş yapabiliyorlar.

Ancak sisteme giriş için sadece şifre yeterli olmuyor, şifreyi girdikten sonra müşterilerinin cep telefonlarına ayrı bir şifre geliyor ve bu şifrenin de ilgili yere girilmesi gerekiyor. Fakat bu işlem için müşterilerin cep telefonlarını bankaya bildirmeleri şarttır.

Çünkü banka güvenlik için yapılan bu işlemde güvenlik kodunu müşterilerinin bankada kayıtlı olan cep telefonlarına yönlendiriyor. Herhangi bir nedenden dolayı cep telefonlarını değiştiren ya da numara aynı kalsa bile GSM operatörünü değiştiren müşterilerin mutlaka bu konuda bankaya bilgi vermesi gerekiyor.

Aksi halde cep telefonlarına güvenlik kodu gelmeyeceği için internet bankacılığına giriş yapılamaz. Peki, internet bankacılığına giriş için oldukça önemli olan telefon değişikliği hangi yollarla bankaya bildirilebilir.

Banka Şubeleri Aracılığıyla Telefon Değişikliği Bildirimi
Telefon numarasında değişiklik yapan bireyler hizmet aldıkları ve internet bankacılığını kullanmak istedikleri bankanın herhangi bir şubesine giderek numara değişikliğini rahatlıkla bildirebilirler. Banka yetkililerine kısa bir dilekçe ile durumu bildirmek, telefon numarasının güncellenmesi için yeterlidir.

İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirmek İçin Ne Yapmalı ?

İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirmek İçin Ne Yapmalı ?

Bu işlem banka görevlileri tarafından anında gerçekleştirilebilir. Eğer şehir dışındaki bir bankaya durumu bildirmek gerekirse de fax ya da mail ile durum hakkında bilgi verilebilir.

Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Telefon Değişikliği Bildirimi
Telefon numarası değişikliğini ilgili bankanın müşteri hizmetleri yetkililerine de iletebilirsiniz. Günün her saati hizmet veren banka temsilcileri müşterilerinin telefon değişikliklerini anında sistemde güncelleyerek müşterilerinin sorunsuz bir şekilde internet bankacılığını kullanmalarını sağlarlar. Sizlerde telefon numarası değişikliklerinizde bu yöntemlerden birisini kullanarak bankaya bilgi verebilirsiniz