Ülke ekonomisini ayakta tutan bireysel ve kurumsal kredilerdir. Türkiye’de hemen hemen herkes hayatı boyunca bir kez kredi başvurusunda bulunmuştur. Bazen iş kurmak bazen araç almak, bazen konut almak bazen de sadece dönemlik ihtiyaçları karşılamak için kredi başvurusu yapılır. Kredi başvuruları online ya da bankaya giderek banka şubelerinden yapılsa da bazen bu işlemlerin daha hızlı sonuçlanması ve olumsuz sonuçlandığında sorunların giderilmesi için aracı kurumlar devreye girebilir. Interaktif kredi de tam bu noktada devreye giren uygulamalardan biridir.

Interaktif kredi, Türkiye’de hizmet veren birseysel bir kredi derecelendirme kurumudur. Yani size nereden ne kadar kredi çıkabilir, çıkmazsa neden çıkmaz, çıkması için neler yapılabilir gibi tüm konularda hizmet verebilen bir kurumdur.

Bu kuruma isterseniz kredi başvurusu yapabilir, mesai saatleri içerisinde başvurusundan evrak hazırlamasına kadar tüm konularda bilgi alabilirsiniz.

Interaktif kredi sorgulama nasıl yapılır?

Bu kurum ile iletişime geçtikten sonra size uygun koşullarda kredi sorgulamasını yapacaklardır. Bu kredi sorgulaması sonucunda size hangi kredilerin çıkabileceğini, ödeme planları, nasıl kredi alabileceğiniz konusunda da yardımcı olacaklardır.

Bankalar kredileri başvuran kişinin gelirine, ödeme planına, sahip olduğu mal varlıklarına göre belirler. Ancak bazen banka, kredi başvurusu yapan kişiye güvenip sahip olduğu varlıklardan daha fazla kredi verebilir.

İnteraktif Kredi Ne İşe Yarar?

Kredi başvurularının olumlu sonuçlanmasında başvuru sırasında her şeyin doğru ve kurallarına göre yapılması oldukça önemlidir. Küçük bir hata yüzünden kredi çıkmama ihtimali yanında bu tarz hatalar sonrasında karşınıza çıkabilir. Bankaların havuz sistemi olduğu için herhangi bir başvuru esnasında verilen bilgi tüm banka sistemlerinde yer alır.

Acil kredi ihtiyacı doğduğunda kredi sorgulaması yapmak, hangi bankanın ne koşullarda ne kadar kredi vereceğini öğrenmek için İnteraktif kredi size yardımcı olabilir. Her bankanın kendine özel kredisi vardır. Bu kredi koşulları, ödeme planları, limitleri tamamen farklı olabilir. Bu kadar çok kredi çeşidi içerisinde hangisinin size uygun kredi olduğuna karar vermek, tüm kredi planlarını bir arada görmek zordur. İnteraktif kredi size, sahip olduğunuz koşullar çerçevesinde çıkması mümkün kredileri ve ödeme planlarını sunar. Hazırlayacakları rapor sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde doğru krediye başvuru yapabilirsiniz.

Kredi çekmek istiyorum, dediğiniz andan itibaren evrak hazırlama form doldurma ödeme planları belirleme, var olan hesaplarınızı kontrol etme gibi hazırlık aşamasında danışmanlık alabilirsiniz. Bu aşamada alacağınız danışmanlık hem kredi başvurusunun olumlu olmasını sağlayabilir hem de süreçlerin daha hızlı ilerlemesini sağlar.

Interaktif kredi kullananlar hangi konularda yardım alır?

Kredi başvurusu yaptığınız halde olumlu dönüş alamadıysanız, bu olumsuz dönüşün nedeni oldukça önemlidir. Aynı koşullarda başvuru yapabileceğiniz başka bir banka ya da kredi olup olmadığını öğrenmek bu noktada çok önemlidir.

Banka kredileri başvurusu esnasında çeşitli dosya masrafları, komisyonlar,vergiler ortaya çıkar. İnteraktif kredi sizin için tüm bu kredi süreçlerinde oluşacak masrafları ve ortaya çıkacak ekstraları hazırlar. Öncesinden bilginiz olur. Tüm bankaların masraflarını bir arada görerek isterseniz uygun olan krediyi ondan sonra seçebilirsiniz.

Banka kredi başvurularına dönüş bazen bankaların aşırı yoğun olmasından dolayı çok geç olabiliyor. Siz başvuru yaptıktan günler sonra kredi sorgulama raporları çıkabiliyor. Anında kredi başvurusu yapıldığında ise kredi başvurusu direk sistem tarafından incelendiği için kolaylıkla red alabiliyor. İnteraktif kredi ise, size anında kredi başvurusunda ya da internetten kredi başvurusunda çıkması muhtemele kredilerin raporunu hazırlıyor. Ayrıca banka şubesinden başvurmak için de alternatif kredi raporları hazırlanıyor.

Interaktif kredi yasal mı?

Interaktif kredi web sitesinde, bankacılık kanununa göre yasal olduğunu belirtiyor. Kredi başvurusu öncesinde rapor hazırlanmasında, uygun kredi raporuna göre doğru krediyi seçme konusunda danışmanlık veren şirket evrak hazırlama, kredi planı konusunda da her an destek verdiğini söylüyor.

Interaktif kredi sonucu raporu

Kurum, müşterilerine kredi raporu sonucunu en geç 48 saat içerinde vermeyi vaad ediyor. Bu süre ve rapor koşullara göre değişebilir.