ING Pegasus Plus kart, sürekli Pegasus ile uçuyorsanız ve seyahat ediyorsanız işinize çok yarayacak bir kredi kartıdır. Bu kart size hem UçuşPuan hem de bonus kazandırabilir. ING Pegasus Plus kart hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyun.

ING Pegasus Plus kart çok seyahat eden, seyahatleri sırasında Pegasus Havayollarını seçen ve ulaşım aracı olarak uçakları tercih edenler için oldukça avantajlı olan bir kredi kartıdır. Bu kredi kartı size uçuşlarınızdan UçuşPuan ve harcamalarınızdan bonus kazandıran bir karttır. Yani bu kart ayrıca Bonus özelliklidir.

ING Pegasus Plus kartına sahip olduğunuzda ING Bonus avantajlarından da yararlanabilirsiniz. Bu kartın en önemli özelliği yıllık kart aidatının olmamasıdır. Yani kartınızdan yılllık kullanım ücret alınmamaktadır. ING Pegasus Plus kart hakkında ayrıntılı bilgi almak ve kampanya koşullarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

ING Pegasus Plus Kart Özellikleri

Son yıllarda ulaşım imkânlarının çok kolay hâle gelmesi ve seyahat etme ücretlerinin ucuzlaması sayesinde hem hava yolları sefer sayılarını artırmış hem de insanlar ulaşım yolu olarak hava yollarını tercih etmeye başlamışlardır.

Havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarını aşağı çekmesi ve erken alımlarda fiyatları çok düşürmesi de bunda etkili olmuştur. Artık biletinizi erken aldığınızda ve seyahatinizi erkenden planladığınızda çok ucuza tatil yapabilirsiniz.

Bunların tümü insanların harcamalarını etkilemiş ve bankaları da bu yönde kredi kartı çıkarmaya zorlamıştır. Böylece bankalar havayolu şirketleriyle iş birliği yaparak UçuşPuan ve benzeri puanlar kazandıran kredi kartı çıkarmışlardır.

Bu kredi kartları sayesinde yaptığınız seyahatlerden puan kazanmanız mümkündür. İşte bunlardan biri de ING Pegasus Plus karttır. ING Pegasus Plus kartı nasıl alacağınızı öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

ING Pegasus Plus kart sayesinde Pegasus Havayolları dışında bir havayolu şirketinden uçak bileri aldığınızda yüzde 0,5 UçuşPuan kazanabilirsiniz. Eğer Pegasus Havayollarından uçak bileti alırsanız bu durumda kartınıza yüzde 2 oranında UçuşPuan yüklenecektir. Bunların yanı sıra Pegasus Plus üyelik avantajlarından da yararlanmanız mümkündür.

Pegasus Plus Kart Puanları Nasıl Kullanılır?

Yazımızda da söz ettiğimiz gibi ING Pegasus Plus karttan yıllık kart aidatı yani yıllık kredi kartı kullanım ücreti alınmamaktadır. Bu kartla kullandığınız her UçıuşPuan 1 TL’ye denk gelmektedir. Kazandığınız UçuşPuanları uçak bileti satın alma işlemlerinizde kullanmanız şart değildir. Puanlarınızı Pegasus Havayollarından alacağınız her türlü mal ya da hizmet alımı için kullanabilirsiniz.

İsterseniz 5 UçuşPuan ve üzerinde puanınız olduğunda bu puanlarınızı indirim olarak da kullanabilirsiniz. Bilmeniz gereken en önemli unsur bir ekstre dönemi içinde kart limitinizin yüzde 0,5’inden fazla UçuşPuan kazanamamanızdır.

ING Pegasus Plus kart almak isterseniz çok kolay bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Başvuru kanallarından biri ING internet sitesidir. ING websitesine girip ilgili formu doldurarak ING Pegasus Plus karta başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca isterseniz SMS ile de başvuru yapmak mümkündür. Bunun için PGS T.C. kimlik numaranız şeklinde bir SMS yazarak 2205’e göndermeniz yeterlidir.