Bankalar müşterilerine ilgi alanları da göz önünde bulundurarak oldukça özel kredi kampanyaları sunmaktadır. Bu tip kredi kampanyaları genelde özel şirketlerle yapılan anlaşmalar sonucunda doğmaktadır. Kimi bankalar teknoloji mağazalarıyla, kimi bankalar telefon şirketleriyle, kimileri de araç satışı yapan şirketlerle bazı özel anlaşmalar gerçekleştiriyor.

Örneğin traktör kredisi almak isteyen bir çiftçi, belli anlaşmalı markalara ait traktörleri almak durumundadır. İNG BANK da bu anlamda teknoloji severleri düşünerek ilginç bir birlikteliğe imza attı. ING Bank Teknokredi adı verilen bu kampanyada güçlerini Teknosa ile birleştirdiler.

Dolar’ın yükselişe geçmesi dışarıdan ithal edilen elektronik ürünlerin de fiyatlarının artmaya başlaması anlamına gelmektedir. Bu durumda teknolojik ürünleri nakit olarak temin edebilmek zaman zaman güçleşebilmektedir. Bu tip özel krediler alım gücü düşen insanlar için önem kazanmaktadır.

ING Bank Tekno Kredi 2018

ING Bank Tekno Kredi 2018

ING Bank Tekno Kredi Nedir?
Bilindiği üzere Teknosa Türkiye’nin en önemli teknoloji mağazalarından bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. Cep telefonundan bilgisayara kadar aklınıza gelebilecek her türlü güncel teknolojik ürünün satıldığı Teknosa, ING Bank ile yaptığı sözleşmeyle gücüne güç katmış oldu.

ING BANK Teknokredi, kısaca müşterilerin yalnızca Teknosa mağazalarından yapılan alışverişlerde  kullanabileceği özel bir kredidir. Bu kredi türü nitelik olarak ihtiyaç kredisi sınıfına girdiği için koşullar da buna göre değerlendirilmektedir. Yani Teknokredi’ye başvuran birisinin kredi notunun kötü olması, bu kartı edinmesi açısından risk barındırmaktadır.

Teknokredi sahipleri bu kredi için ekstra bir kredi masrafı ödememektedir. Komisyonsuz bir şekilde alışveriş yapma imkanı verdiği için ING Bank Teknokredi, müşterilere oldukça cazip gelmiştir. Teknokredi başvuruları ING Bankası’ndan ve mağazalardan alınabiliyor. Zaten Teknosa bu kampanyayı “Mağazadan çıkmadan kredi” şeklinde duyurmuştu. Bu kartı almaya niyetlenen kişilerin öncelikle bir Teknosa mağazasına uğrayıp yetkili kişiden bir Nakit Kart temin etmesi gerekmektedir. Elinize kart geçtikten sonra cep telefonunuzdan bir mesaj atmanız gerekmektedir.

Bu mesajda kimlik numaranızı ve kart üstündeki başvuru kodunu boşluk bırakmak şartıyla 2229’a yollamak gerekmektedir. Bu işlem temel olarak kimliğinizin doğrulanmasını sağlamaktadır. Cep telefonuna gelen bir onay kodu olacaktır, Teknosa mağazasının içersinde yer alan banka hizmet alanına bu onay kodu ile birlikte gitmeniz gerekmektedir. Yetkili kişi önce kimliğinizi doğrulatacak, ardından da size krediyle ilgili sözleşmeyi sunacak. Sözleşmeyi imzalamanızdan sonra krediyi resmi olarak elde etmiş sayılacaksınız. Teknokredi minimum 750 TL, maksimum 15.000 TL’ye kadar bir limit açmaktadır.

Teknosa mağazalarının açık olduğu saatlerde aktif olarak Teknokredi kullanılabilmektedir. Teknosa sabah 10:00 ile akşam 22:00 saatleri arasında açıktır. Teknokredi kullanan kişilere öte yandan Hayat sigortası benzeri bir dayatma söz konusu değildir. Özellikle 48 aya kadar vade alternatifleri, geri ödeme konusunda kullanıcıları rahatlatmaktadır. Alışveriş tamamlandıktan sonra kartta kalan parayı  dilerseniz nakit olarak çekebilirsiniz. Hatta Teknosa mağazası dışında başka bir noktada alışveriş olarak bu kalan parayı değerlendirebilirsiniz. Ödeme süreci ATM’lerden ya da doğrudan Nakit Kart üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Dileyenler ING Bank şubelerinden de ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Hem Teknosa destek hattı ve personeli, hem de ING Bank müşteri temsilcileri konuya dair sorunlarla ilgilidir. ING Bank güncel koşullara göre kefil talebinde bulunabilme hakkına sahiptir. Ayrıca kampanyanın içeriğine dair bazı değişiklikleri yapma yetkisi de sözleşme beyanında vurgulanmıştır. Teknosa mağazalarının fazlalığı, bu kampanyadan yararlanabilecek kişi sayısını da otomatik olarak arttırıyor.

Kampanyaya özellikle daha merkezi şehirlerde ilgi görece yüksektir. Teknosa’nın İstanbul’da bile 24 adet mağazası bulunmaktadır. İzmir’de ise mağaza sayısı 9’dur. Teknosa mağazalarının fazlalaşması, Teknokredi’nin de daha hızlı bir şekilde duyulmasına yol açmaktadır.