ING Bank müşterilerinin kullandığı kredilere artık onların kredi notlarına göre faiz uyguluyor. Yani bankanın bir kredi için belirlediği sabit bir faiz oranı bulunmuyor.

ING Bank’tan kredi çekmek istediğinizde banka sizin kredi notunuza bakarak kullanacağınız krediye uygulanacak faizi belirliyor. Böylece kredi notunuzun yüksek olması size büyük avantaj sağlıyor.

Kredi Notunuza Göre Belirlenen Faiz Oranları

Bankaların çoğu artık kredilere uygulanan faiz oranlarını sabit tutmuyor. Kredi başvurusu yapan kişinin kredi notuna göre krediye faiz uyguluyor. Yani kredi notunuz kullandığınız kredinin faiz oranını belirliyor. Böylece hem müşteri kredi notunu daha çok önemsiyor hem de ödeme alışkanlıklarını düzenlemeye çalışıyor.

ING Bank’ın uyguladığı bu kampanya müşterilerden çok ilgi görmüş durumda. Öyle ki, kredi notu yüksek olan kişiler ING Bank kredi başvurusunda bulunuyorlar. Çünkü kredi notu yüksek olan müşterilerin kullandığı kredilere çok düşük faizler uygulanmakta.

Ancak kredi notu biraz düşük olan kişilerin talep ettiği kredilere biraz yüksek faizler yansıtılıyor. Bu faiz oranlarının yine de makul olduğu söylenebilir. Kredi notu 1700’ün altında olanlar en yüksek faizin uygulandığı müşteriler oluyor.

Kredi Notu 1600 ve 1600’ün Altında Olanlar Kampanyandan Yararlanamıyor

ING Bank söz konusu kampanyayı kredi notu 1600’ün üstünde olanlarla sınırlandırmış durumda. Yani bu kampanyadan yararlanmak için kredi notunuzun 1600’ün üstünde olması şart. Eğer kredi notunuz 1600 ve altında ise bu kampanyadan yararlanamazsınız. Kredi notunuzun en az 1601 olması gerekir.

ING Bank’tan kredi notuna göre faiz kampanyası kapsamında kredi çekmek isterseniz en az 5000 TL ve en fazla 50 bin TL kredi çekebileceğinizi de bilmelisiniz. Ayrıca vade seçenekleri de gayet uygun gibi görünüyor.

Buna göre çektiğiniz krediyi en fazla 48 ay vadeyle alabiliyorsunuz. Her masraflı kredide olduğu gibi bu krediyi çekerken de kullandığınız tutarın binde beşi oranında dosya masrafı yani kredi tahsis ücreti ödüyorsunuz.

ING Bank Kredi Notunuza Göre Faiz Oranları

Kredi notunuz 1850 ve üzerinde ise

ING Bank‘tan kampanya kapsamında yüzde 1,09 faiz oranıyla kredi alabilirsiniz.

Kredi notunuz 1800 – 1849 arasında ise

ING Bank‘tan kampanya kapsamında yüzde 1,19 faiz oranıyla kredi alabilirsiniz.

Kredi notunuz 1750  – 1799 arasında ise

ING Bank‘tan kampanya kapsamında yüzde 1,29 faiz oranıyla kredi alabilirsiniz.

Kredi notunuz 1700 – 1749 arasında ise

ING Bank‘tan kampanya kapsamında yüzde 1,39 faiz oranıyla kredi alabilirsiniz.

Kredi notunuz 1600  – 1699 arasında ise

ING Bank‘tan kampanya kapsamında yüzde 1,49 faiz oranıyla kredi alabilirsiniz.

ING Bank’tan kredi notunuza göre belirlenecek faiz oranlarıyla kredi alabilmek için 30 Nisan 2018’ye kadar başvuru yapmanız gerekiyor.