ING Bank Kredi Notu Öğrenme

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi notu sorgulaması için hizmet alabileceğiniz bankalar arasında yer alan ING Bank kredi notu öğrenme servisi risk raporu verilerinize kısa ve kolay bir şeklide ulaşılmasını sağlamaktadır.

Günümüzde kredi onayından ev ve araç kiralamaya kadar pek çok farklı alanda başvuruların değerlendirilmesine kredi skoru temel alınırken artık kişinin finansal değerlendirmesinde de kredi notu ilk olarak değerlendirilen veri olarak öne çıkmaktadır.

Kredi Skoru Nedir?

Kullanılan kredili ürünlerin kullanım sıklığı ve ödeme düzenleri gibi farklı kriterlerin değerlendirmeye alınarak hesaplanan ortalamaya kredi skoru, kredi notu ya da kredi puanı adı verilmektedir. Bu notun hesaplanabilmesi için mutlaka geriye dönük son 2 yıllık zaman dilimi içerisinde bankalardan en az bir kere kredili ürün kullanılması gerekir.

Yani kredi kartı, kredi paketleri yada kredili mevduat hesabı kullanmayan kişilerin değerlendirmeye alınacak bir verileri bulunmadığı için kredi notu hesaplaması gerçekleştirilememekte, bu nedenle de sıfır kredi notu ortalaması verisine sahip oldukları görülmektedir. Sıfır kredi notuna kredi ya da kredi kartı onayı verilmediği için ilk olarak kredi notunu yükseltme teknikleri uygulanması gerekecektir.

İNG Kredi Notu Hesaplama 

İnternetten kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere yönelik olarak ING Bank internet bankacılığı kanalı üzerinden sorgulama hizmeti verilmektedir.

Bunun için kişisel bilgiler ile İNG Bank internet şubesi üzerinden giriş yaptıktan sonra krediler bölümünden İNG Bank kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. Buna ek olarak ING Bank şubeleri üzerinden de İNG Bank KKB sorgulama işlemi sadece kimlik belgesi ile yapılabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notunun Düşmesi Halinde Ne Olur?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.