Türkiye’nin en çok kullanılan kredi kartı platformları arasında yer alan Bonus kredi kartı aynı zamanda en çok üye iş yerine sahip olan kredi kartlarından biri olduğu için pek çok kampanyaya da ev sahipliği yapmaktadır. Bonus kredi kartı veren bankalar arasında yer alan ING Bank bonus kredi kartı için düzenlediği kampanyalar ile dikkat çekerken yasallığı tartışmalı olan yıllık işletim ücreti talebinde bulunmayı sürdürmektedir.

Bonus Kart yıllık üyelik ücreti olarak 2016 yılında alınacak parayı arttıran banka aynı zamanda ek kartlardan tahsil edilen üyelik bedeli için de artışa gitti. Buna göre standart ING Bonus kredi kartı asıl kart yıllık üyelik bedeli 83 lira olarak belirlenirken ek kartlardan tahsil edilecek yıllık kart bedeli ise 41,5 lira olarak açıklandı. İNG Bank Bonus Plus Kart aidatı bedeli olarak asıl kartlardan 95 lira keserken ek kartlardan ise her bir ek karttan olmak üzere 47,5 lira tahsil edeceğini duyurdu.

İNG Bonus Premium kredi kartı, İNG Bonus Platinium kredi kartı ve İNG Bonus özel bankacılık kredi kartı için ise kesilecek yıllık kart kullanım bedeli 107 lira olarak belirlenirken ek kartlardan ise yine bu tutarın yarısı olan 53,50 lira kesilmesine karar verildi. Banka sadece İng Bank Pegasus Plus Kredi kartı üzerinden ise yıllık kart ücreti alınmayacağı açıklandı. Kredi kartı ücreti için ise belirli bir tutarda alışveriş sözü verenlere bu ücretin iade edilmesine devam ediliyor.