ING Bank’tan alınan bireysel kredilerin hesaplaması yapılırken kişilerin maaşları ve hayat kalitesini düşürmeden karşılayabilecekleri maksimum taksit oranı dikkate alınır. Banka şahısın aldığı maaşın durumuna göre standart olarak %50-%70’i (Bu oranlama standart olup kişiden kişiye değişmektedir. Duruma göre daha aşağı ve yukarı da olabilir.) üzerinden hesaplama yapar ve taksitlendirmesini buna göre değerlendirir.

Örnek bir hesaplama yapılacak olursa eğer; kişinin maaşı 4200 TL kabul edildiğinde 4200X%50=2100 ve 4200X%70=2940 sonuçları elde edilir. Standart ödeme oranları ile hesaplama yapıldığında 4200 TL maaşı olan birinin bir taksitte ödeyebileceği maksimum tutarın 2100-2940 arasında değişkenlik gösterdiği görülür. Değişken faiz oranlarını hesaplamaya katmadan 2100 TL taksit tutarından hesaplama yapılırsa 12 ay vade ile 25.200 24 ay vade ile 50.400 60 ay vade ile 126.000 TL çekilebilir; fakat burada faiz oranları göz önüne alınmamıştır. Vade sayısı arttıkça çekilebilecek kredi miktarı da artmaktadır; fakat uzun vadelerde faiz oranları önemli gösterdiği için geri ödenecek tutar da vade sayısı ile birlikte artacaktır.

Bu sistem ING Bank Bireysel Kredi hesaplamada kullanılan standart bir sistemdir; fakat alabilecekleri kredi miktarı kişilerin ek geliri olup olmamasına, kredi notuna vb. özel durumlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Kişiler geri ödeyecekleri tutarları ING Bank online bankacılık üzerinden faiz ve vadelere göre hesaplayabilmektedir; fakat alabilecekleri kredi miktarı banka tarafından belli kriterler ve kredi türü göz önünde bulundurularak verilmektedir.

Sitemiz içerisinden borç kapatma kredisi yazısını okuyabilirsiniz.

ING Bank Bireysel Kredi Çeşitleri

ING Bank’ın sunduğu bireysel krediler temel olarak üç tanedir. Bunlar;

 • ING Bank Bireysel İhtiyaç Kredisi
 • ING Bank Bireysel Taşıt Kredisi
 • ING Bank Bireysel Konut Kredisi

Kredi için gerekli standart koşullar;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Kayıtlı bir meslek sahibi olmak
 • Daha önceki kredi/kredi kartlarını düzenli ödemiş olmak
 • Tüm bankalardan alınan kredilerin gelire orantılı olması
 • Haciz kaydı bulunmaması
 • Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kayıtlarında sorun olmaması

ING Bank Bireysel Kredi seçeneklerine başvuran adaylar banka kriterleri nezdinde değerlendirilerek, kredi verilip verilmemesi ve verilebilecek kredi miktarı belirlenir.

ING Bank Bireysel İhtiyaç Kredisi

ING Bank’ın sunduğu Bireysel İhtiyaç Kredisi’nin 1,49’dan başlayan faiz 60 aya varan vade ve 3 aya kadar kredi imkânı vardır. 3 ay erteleme imkânı 5001-100.000 TL arasına uygulamakta olup 60 ay vadeden düşülerek 57 ay vade ile bir ödeme planı sunmaktadır. %1,49 faiz oranı için, kişinin Findeks kredi skorunun 1850 ve üstü olması şartı aranmakta ve bunun dışında faiz oranları müşterinin ödeme düzeni ile skoruna göre değişiklik göstermektedir.

ING Bank Bireysel Taşıt Kredisi

ING Bank’tan verilen Bireysel Taşıt Kredisi 0 km araçlar ve en fazla 8 yaşa kadar olanlar için kullanılabilir. Vade aralığı 3-60 ay arasında değişir ve %1,49’dan başlayan faiz oranları uygulanır. Bu faiz oranından yararlanmak için kredi notu 1850 üzerinde olmalıdır. 2. El araçlar için faiz oranı %1,54’den başlamaktadır.

 • Taşıtın maliyeti 120.000 TL’ye kadar olan araçlar için 60 ay vade maliyeti 120.000 TL üzerinde olanlar için 48 ay vade uygulanır.
 • Banka gerektiğinde kefil talep etme hakkını saklı tutar.
 • Taşıt kredi faizleri ödenmediği zaman gecikme faizi uygulanır ve gecikme faizi ile ödeme yapılır.
 • Kredi tahsis ücreti anaparanın %0,5’i üzerinde olamaz

ING Bank Bireysel Konut Kredisi

ING Bank’ın verdiği Bireysel Konut Kredisi 2019’da %1,34’ten başlayan faiz oranı ve 120 aya uzayan vade ile sunulmaktadır. Kişiler kredilerini kendi seçtikleri ödeme planları ile ödeyebilirler.

Eşit taksitli konut kredisi: Sabit gelire sabit faiz oranları ve düzenli ödeme imkânı sunmaktadır.

Eşit ana paralı konut kredisi: Ödemeyi kişiler kendi istedikleri faiz ve vadelerle yaparlar.

Ara ödemeli konut kredisi: Taksit giderek artar veya azalır, ara dönemlerde ödeme yapılır.

ING Bank’tan konut kredisi alacak müşterilerin öncelikle mortgage uzmanları ile görüşmek için en yakın şubeye gitmeleri ve internet şube veya mobil uygulama üzerinden randevu almaları ING Bank tarafından önerilmektedir.

Ayrıca banka kredisi faizi hesaplamak isteyenler buraya tıklayabilir.

ING Bank Bireysel Kredi İçin Gerekli Evraklar

ING Bank Bireysel Kredi belgeleri standart belgelere ek olarak kredi türüne ve kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Standart belgeler:

 • Kimlik, pasaport veya sürücü belgesi
 • Gelir durumunu gösterir belge (bankadan alınmış 3-12 ay arası bordro, özel sektörde çalışanlar için yetkili tarafından imzalanmış gelir belgesi)
 • Varsa ek gelir ibraz belgesi (kira parası, tarımcılık ile kazanılan yıllık para vb.)

Bu belgelere ek olarak;

 • Taşıt ve konut kredisi için alınan malın değerini gösterir belge ve 2.el taşıtlar için araç ruhsatı ve Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi
 • Son 3 aya ait ikametgâh belgesi ya da ödenmiş olan telefon (cep tel hariç) su, elektrik, doğalgaz faturalarından biri (taşıt ve konut kredisi için)
 • Kefil varsa kefil olan kişilerin maaş ve mallarını gösterir belge
 • Bankadan istenebilecek diğer belgeler

ING Bank Bireysel Kredi Başvuru

ING Bank bireysel kredisi başvuruları kredi tipine göre farklı kanallardan yapılmaktadır.

Bireysel İhtiyaç Kredisi başvuru kanalları: İnternet şubesi, banka şubeleri, ATM, Mobil şubeler ve cep şube aracılığı ile yapılmaktadır

Bireysel Taşıt Kredisi başvuru kanalları: İnternet şube, mobil uygulama ve banka şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Bireysel Konut Kredisi başvuru kanalları: Konut kredisine başvurular banka şubelerinden yapılmaktadır. Randevu alarak mortgage uzmanları ile görüşmek mümkündür.

ING Bank Bireysel Kredi alacak müşterilerin ödeyebilecekleri tutarda kredi talep etmeleri ve kredi notunun yüksek olması değerlendirme kriterleri arasındadır.

Kredi notunu E-Devlet üzerinden ücretsiz, web üzerinden belli bir ücret karşılığında, banka şubelerinde 5-10 TL arası ücret karşılığında veya “T.C. Kimlik Numarası, boşluk, doğum yılı” yazarak Turkcell Türk Telekom ve Vodafone operatörlerinden 1122’ye mesaj atarak 9 TL karşılığında öğrenmek mümkündür.