Kredi kullanmak isteyen kişiler genelde sabit faizli kredi kullanmayı tercih ederken ödeme kolaylığı yaşamak isteyen kişiler ise artan taksitli kredi kullanmayı tercih etmektedir. Peki, artan taksitli kredi nedir ve İNG Bank artan taksitli kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kredi hesaplaması yapılırken kredi ödemelerinin kademeli olarak yükseldiği özel kredi paketine artan taksitli kredi adı verilmektedir. Özellikle de artan faizli konut kredisi büyük ilgi görmekte olup yine 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler artan taksitli ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih edebilmektedir. Burada önemli olan kişinin ilk aylarda ödeme sıkıntısı yaşamamasını garanti altına almasıdır.

İlk aylarda daha düşük aylık taksitler üzerinden ödeme yapan kişinin ilerleyen dönemlerde daha yüksek ödeme yapması sonucunda kredi ödemesi tamamlanmaktadır. Özellikle de ilerleyen dönemde daha yüksek aylık gelir elde etmeyi bekleyen kişiler tarafından tercih edilen bu yöntemde uygulanan kredi faiz oranı çok daha yüksek olarak hesaplandığı için ihtiyaç duyulmaması durumunda bu kredi tipi yerine sabit faizli kredi paketlerine yönelinmesi önerilmektedir.