İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerine son derece cazip seçenekler sunan ING Bank düşük faiz oranlarının yanı sıra aynı zamanda esnek vade oranları da sunuyor. ING Bank 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kampanyası ile 20 bin lira kullanmak isteyen müşterilerine sadece 736 lira taksitle kredi kullandırıyor.

Yani ayda sadece 736 lira ödeyen bir kişi 20 bin lira ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Ancak kredi kullanmak isteyen kişinin bu kadar tutarındaki krediyi kullanabilmesi için mutlaka kredi notu ortalamasının yüksek olması gerekiyor. Yine bankaların aylık belgelenebilir gelir ile aylık ödenmesi gereken taksit tutarı arasında denge olmasını zorunlu tutmaları nedeni ile bu krediyi kullanmak isteyen kişilerin en az bin 700 lira gelir belgesi ibraz etmeleri gerekir.

Yani kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa olsun belgelenebilir aylık geliri bu rakamdan daha az olan kişilere ne yazık ki kredi onayı verilmemektedir. Kredi onayının alınabilmesi için hem kredi notu ortalamasının hem de aylık belgelenebilir tutarın bu seviyelerde olması gerekir. Düşük kredi notu ortalaması bulunan kişilerin daha az tutarlı krediler için başvuruda bulunmaları ya da kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaları önerilmektedir.