Evlenmek isteyen çiftlere destek vermeye devam eden ING Bank evlilik kredisi paketleri ile daha mutlu bir başlangıç yapmanızı garanti altına alıyor. 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kullandıran banka bu sayede evlenen çiftlere yeni hayatlarına adapte olmaları için gerekli zamanı tanımaktadır.

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

ING Bank düğün kredisi kullanmak isteyen çiftlerin internetten kredi başvurusu yapma imkanı bulunurken aynı zamanda ING Bank şubeleri üzerinden de kredi başvuru formu doldurmalarına olanak sağlanmaktadır. Bankanın sunduğu düğün kredisi paketlerini diğer bankaların kullandırdığı evlilik kredileri paketlerinden ayıran en önemli fark  ödemelerin dilenirse 3 ay ertelenebilmesidir.

Faizsiz Evlilik Kredisi 

Bankaların kullandırdığı evlilik kredileri için belirli oranlarda kredi tahsil edilirken devlet destekli evlilik kredisi paketlerinde ise faizsiz kredi kullanımına olanak sağlanmaktadır. Son yıllarda evlilik yaşının düşmesi ile beraber hayata geçirilen evlilik kredisi uygulaması çiftlere maddi destek sağlayarak mali sorunlar nedeni ile evlenemeyen çiftlerin bu sorunu daha iyi koşullar altında çözmelerini sağlamaktadır. Bu kredinin sunduğu bir diğer büyük avantaj ise 1 yıl geri ödemesiz evlilik kredisi kullandırması, bir yılın sonunda da faiz işletilmeden ödemelerin yapılmasına olanak sağlanmasıdır.