İlk Param Yapı Kredi tarafından ebeveynlere sunulan bir birikim hesabıdır. Çocuğunuz için para biriktirmek istiyorsanız bu birikim hesabını seçebilirsiniz. 

İlk Param ile yeni yıl hediyenizi Yapı Kredi’den alabilirsiniz. İlk Param ile çocuğunuz büyürken çocuğunuzun birikiminin büyümesini de sağlayabilirsiniz. İlk Param ebeveynlere sunulan bir uzun dönemli birikim hesabıdır. Bu hesap sayesinde çocuğunuz için para biriktirebilirsiniz. Bu birikimi eğitim, evlilik, iş kurma gibi güzel adımlar için kullanabilirsiniz.

İlk Param Hesabının Avantajları Nelerdir?

İlk Param ile birikim yapmak için öncelikle Yapı Kredi Bankasında bir vadesiz mevduat hesabınızın ya da kredi kartınızın olması gerekir. Bu hesaptan ya da kredi kartından sizin belirlediğiniz tutarda ve sıklıkta düzenli fon talimatı alınır. Bu talimata dayalı olarak oluşan para çocuğun İlk Param hesabına otomatik olarak aktarılır.

İlk Param hesabının en önemli özelliği çocuğun akrabalarının ya da diğer yakınlarının çocuğun İlk Param hesabına arzu ettikleri tutarda ve sıklıkta düzenli fon talimatı verebilmeleridir. Kuzeniniz, yeğeniniz ya da akrabalarınızın çocukları için kredi kartınızı ya da vadesiz hesabınızı kullanarak İlk Param Hediye Çeki verebilirsiniz. Ayrıca düzenli fon alım talimatı da vermeniz mümkündür.

İlk Param ile birikimler hisse senedi ve sabit gelirli menkul kıymetlere yatırım yapan Yapı Kredi Portföy Karma Fonunda değerlendirilir. Yatırım araçları arasından nakit paraya dönüştürülmesi kolay ve az riskli araçlar tercih edilmektedir. Bu birikim şekli son derece akıllıcadır. Üstelik hesapta büyüyen yatırım fonlarını istediğiniz zaman nakde çevirme imkânınız da vardır.

İlk Param Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk Param birikim hesabı için başvuru yapmak istiyorsanız vadesiz hesabınızın olması durumunda çok kolay adımlarla başvuru yapabilirsiniz. Bireysel internet şubesine girerek Başvurular ve İlk Param bölümünden düzenli fon alım talimatı vermeniz yeterlidir. Yapı Kredide vadesiz hesabınız yoksa öncelikle bir vadesiz hesap açtırmanız ve daha sonra söz konusu adımları izleyerek başvurmanız gereklidir.

Bireysel internet şubesini kullanmak istemezseniz SMS ile başvuru mümkündür. İLKPARAM T.C.kimlik numaranız yazarak 4470’e göndermeniz başvuru için yeteridir. Ayrıca telefon bankacılığını kullanabilir ya da doğrudan banka şubesini ziyaret edebilirsiniz.