İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Borsa Ne İşe Yarar?

İkinci el taşıt kredisi veren bankalar, kredi kullanarak ikinci el taşıt sahibi olmak isteyenler için önem taşımaktadır. İkinci el taşıt kredisi veren bankaların koşullarını öğrenmek için yazımıza göz atın.

Kredi kullanarak ikinci el taşıt almak istiyorsanız, satın almak istediğiniz aracın yaşı önem kazanacaktır. Bankalar genellikle sekiz yaşına kadar olan araçlara kredi çıkarabilmektedirler. Ancak birkaç banka on yaşına kadar olan araçlara da kredi çıkarmayı kabul etmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken husus bankaların 10 yaş üzeri araçlara kredi vermediğidir.

İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

İkinci el taşıt kredisi almak sıfır araçlar için kredi almaya göre daha zordur. Çünkü ikinci el araçlar için bankalar ekspertiz raporu istemektedirler. Bazı bankalar ferdî kaza sigortası ve hayat sigortası yapılmasını şart koşarken bazıları da bu iki sigortanın yapılması yönündeki tercihleri müşteriye bırakmaktadır.

Bankaların hiçbiri araçların değerinin yüzde yüzüne kredi vermemektedir. Pek çok banka ikinci el taşıtlar için çıkaracakları kredide beş yaşına kadar olan araçlar için aracın kasko değerine göre kredi çıkarmaktadırlar. Yani istediğiniz tutarda krediyi almanız mümkün olmamaktadır. Ayrıca koşullar bankadan bankaya değişmektedir. Bu koşulları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Halkbank İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Halkbank ikinci el taşıt kredisi almak isteyen müşterilerine, beş yaşına kadar olan araçlarda aracın kasko değeri kadar kredi vermektedir. Artan taksitli, azalan taksitli, iki ay ertelemeli kredi almak mümkündür. Sıfır araç kredileri yüzde 1,15 ve ikinci el araç kredileri yüzde 1,16 faizle ve 48 aya varan vadelerle verilmektedir. Kredi tahsis ücreti, kullanılan kredinin binde beşi oranında alınmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   10 Bin Lira Kredi Çekmek İstiyorum
Vakıfbank İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Vakıfbank da ikinci el araçlarda aracın kasko değerine göre kredi çıkarmaktadır. Kasko değeri 50 bin TL’yi aşan otomobillerde değerin 50 bin TL’ye kadar olan kısmının yüzde 70’i ve 50 bin TL’yi aşan kısmının yüzde 50’si kadar kredi çıkarılır. 48 aya varan vadelerle değişken tutarlı taksitlerle kredi almak mümkündür. Hayat sigortası ve kasko sigortası yapılması şarttır.

3 aydan 36 aya varan vadelerle aldığınız krediyi en fazla sekiz yaşına kadar olan araçlar için alabilirsiniz. 37 aydan 48 aya varan vadelerle aldığınız krediyi ise en fazla beş yaşındaki araç için alabilirsiniz.

ING Bank İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

ING Bank sadece sekiz yaşına kadar olan araçlar için ikinci el taşıt kredisi çıkarmaktadır. 3 aydan 6 aya varan vadelerle alınan kredilere yüzde 0,99 ve 9 aydan 48 aya varan vadelerle alınan kredilere yüzde 1,44 oranında faiz yansıtmaktadır. İsterseniz eşit taksitlerle ya da üç ay ertelemeli şekilde kredi almanız mümkündür. Ferdî kaza sigortası ve hayat sigortası yaptırmak zorunlu değildir.

QNB Finansbank İkinci El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

QNB Finansbank beş yaşına kadar olan araçlar için 48 aya varan vadelerle kredi verirken, altı yaş ila sekiz yaş arasında olan araçlar için on yılı geçmeyecek vadelerle kredi vermektedir. Aracın kasko değerine göre kredi çıkarılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.