İhtiyaç Kredisinde Maksimum Vade

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kullanmak isteyen kişiler için mümkün olan en uzun vadenin seçilmesi aylık taksit tutarlarının düşürülmesi için büyük önem taşıyor. Vade uzadıkça ödenmesi gereken faiz yükü artmasına rağmen aylık taksit tutarlarının düşmesi nedeni ile kredi kullanmak istiyorum diyen kişiler ihtiyaç kredisinde maksimum vade için başvuruda bulunmayı tercih etmektedir.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

Yapılan yasal düzenlemeler sonucunda ihtiyaç kredisinde en uzun vade 36 ay olarak uygulanabilmektedir. Bu nedenle son düzenlemelerin ardından 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanılması ne yazık ki mümkün değildir. 48 ay vadeli kredi 2016 yılında tüm beklentilere rağmen bankacılık sektöründe yapılan düzenlemelere dahil edilmemiş ve yine sınırlama 36 ay olarak uygulanmaya devam edilmektedir.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Var Mı?

Hayır kesinlikle 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı mümkün değildir. 48 ay vadeli kullanmak isteyen kişiler sadece 48 ay vadeli taşıt kredisi ve 48 ay vadeli konut kredisi kullanmaları mümkündür. Bunun haricinde kalan ihtiyaç kredisi paketlerinde ise kredi vade süresi 36 ay olarak sınırlandırılmaktadır.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları zorlaşırken aynı zamanda daha yüksek kredi faiz oranları ile kredi kullanmaları söz konusudur. Çünkü bankalar bu kişileri yüksek riskli olarak kabul eder ve bu nedenle daha yüksek kredi faiz oranları uygular. En kolay kredi veren bankalar arasında Alternatif Bank, ING Bank, Finansbank ve Odeabank ilk sıralarda yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Çalışmadan Kredi Çekmek Mümkün Mü?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.