Kullanılan ihtiyaç kredisi paketlerinde daha sonra kredi faiz oranlarının düşmesi ya da kişinin “kredi borcumu ödeyemiyorum” demesi durumunda bankalar ihtiyaç kredisi yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin ise kredi yapılandırma başvurusunda bulunmaları gerekir.

Kredi Yapılandırma 2016

Kredinin yapılandırmasını isteyen kişinin kredi kullandığı banka şubesini ziyaret ederek yapılandırma hizmetinden yararlanmak istediğini sözlü olarak beyan etmesi yeterlidir. Banka yetkilisi bu talep karşısında size kredi yapılandırma listesi hazırlayacak, yeni ödeme planı oluşturacak ve bu işlem karşılığında ödemeniz gereken yeniden yapılandırma masrafı hesaplanarak tarafınıza sunulacaktır. Bu tutara onay vermeniz durumunda da kredi yapılandırma işlemi gerçekleştirilecektir.

Kredi Yapılandırma 72 Ay 

Yeni çıkarılan yasa ile beraber kredimi ödeyemiyorum diyen kişiler için kredi borcunun yapılandırılması ile ilgili yeni bir uygulama başlatılmış durumda. Kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilere sunulan bu hizmet ile beraber bankalara olan borçlarınız hesaplanıyor ve üzerine makul seviyelerde faiz işletilerek borç yeniden 72 aya kadar vadelendirilerek taksitlendiriliyor.

Neden Kredimi Yapılandırmalıyım?

Kredi borcunu yapılandırmak için 2 neden bulunmaktadır. Bunlardan ilki kişinin kullandığı krediyi ödeyememesidir. Kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin gecikmeye düştükleri her gün kredi notu ortalaması biraz daha olumsuz etkilenir ki bu da bir sonraki kredi başvurusu ve kredi kartı işlemlerinde ret edilmenize neden olur. Bu nedenle kredi borcunu yapılandırmak kredi notu ortalamasını korumak ve kredi sicili verilerinizi temiz tutmak için önemlidir. Ayrıca kredi borcunu daha uzun vadelerde ödemek size ödeme kolaylığı da sağlayacaktır.