İhtiyaç kredisi ödemeleri devam ederken konut kredisi kullanmak, konut kredisi ödemeleri devam ederken ihtiyaç kredisi kullanmak ya da konut kredisi kullanırken ihtiyaç kredisi kullanmak konusunda hiçbir yasal engel bulunmamaktadır. Ancak burada önemli olan kişinin bankanın aradığı kriterlere sahip olup olmamasıdır.

Konut ve İhtiyaç Kredisi Aynı Anda Çekilebilir Mi?

Bu konu hakkında hiçbir yasal uygulama bulunmamakla beraber kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin kredi onayı alıp alamayacağı ise tamamen kendisine bağlıdır. Düşük kredi notu ortalaması olan ya da aylık belgelenebilir geliri olmayan hiç kimsinin iki krediyi aynı anda kullanmaları mümkün değildir.

Aynı anda hem konut hem ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilerin bu nedenle ilk olarak kredi notu sorgulaması yaparak not ortalamalarını öğrenmeleri ve buna göre kredi başvurularını oluşturmaları gerekmektedir.  Düşük kredi notuna kredi veren bankalar bulunduğu için kişinin kredi notu düşük çıktıysa bu bankaları tercih etmeleri kredi onayı alma konusunda son derece büyük bir artı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra konut kredisi ile ihtiyaç kredisi paketlerini aynı anda kullanmak isteyen kişilerin kredi notu ortalamalarının yanı sıra maaşa göre kredi hesaplama işlemini yaparak iyi bir kredi başvuru süreci yönetmesi kredi onayı almasını sağlayacaktır.