Tüketicilerin aklındaki; ihtiyaç kredisi ile nakit avans arasındaki farklılıklar nelerdir? ihtiyaç kredisi mi yoksa nakit avans mı? Bu gibi sorulara detaylı bir şekilde cevap vermeye çalışacağız. İki seçenek arasındaki fark ile olumlu ve olumsuz yönlerini sizler için ele alacağız.

Acil nakit ihtiyaçlarını gidermek isteyen vatandaşlar, bankaların sunmuş olduğu bu iki seçenek arasında kararsız kalabiliyor. Nakit avans nedir? Nakit avans geri ödemesi nasıl yapılır? Nakit avans faiz oranları nelerdir? Gelin detaylarını hep birlikte inceleyelim..

Nakit Avans Nedir?

Bankaların, müşterilerine sunmuş olduğu hızlı kredi türlerinden biridir. Tam anlamı ile nakit avansa; bir kredi türü demek doğru olmasa da, benzer görev içerisinde yer aldığını söylemek isteriz. Nakit avans, kredi kartı kullanıcılarına sunulan bir hizmet olup, limitlerin yeterliliği durumunda bu hizmetten faydalanabilirler.

Çekeceğiniz nakit miktarına ve geri ödeme planına bağlı olarak ödemelerinizin taksit miktarı farklılık gösterecektir. Nakit avans kullanmanız durumunda, kartınızın limiti; kullandığınız miktar doğrultusunda düşüş yaşar. Örneğin; 5000 TL’lik bir limite sahip olan birinin, 2000 TL nakit avans kullandığını düşünürsek, bu kişinin kredi kartı limiti 3000 TL’ye düşecektir.

Geri ödemeleri yaptıkça limitiniz tekrar yükselmeye başlar..

İhtiyaç Kredisi İle Nakit Avans Arasındaki Fark Nedir

İhtiyaç Kredisi İle Nakit Avans Arasındaki Fark Nedir?

Nakit Avans İle İhtiyaç Kredisi Arasındaki Farklılıklar

Nakit Avansın Avantajları:

  • Nakit avans sayesinde daha hızlı bir şekilde nakit para ihtiyacınızı giderirsiniz.
  • Herhangi bir ön incelemeye ve bankaya gitmeye gerek kalmaksızın dakikalar içerisinde ATM üzerinden paranızı alırsınız.
  • Kredi notu gibi süreçler ile uğraşmanıza gerek kalmaz.

İhtiyaç Kredisinin Avantajları:

  • Nakit avansa göre faiz oranları çok daha düşüktür.
  • Nakit avans üzerinden belli bir miktar nakit çekebiliyorken, ihtiyaç kredisi ile yüksek miktarlı kredi çekebilirsiniz.

Artı ve eksi yönleriyle her iki seçeneği de değerlendirdik. Çok acil nakde ihtiyacınız yoksa ihtiyaç kredisi kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü her yönüyle çok daha avantajlı bir kredi türüdür.