Eğitim giderleri, sağlık harcamaları ya da her türlü nakit ihtiyacı için ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir. Ülkemizde hizmet veren tüm bankalar aynı zamanda ihtiyaç kredisi veren bankalar listesinde de yer almaktadır.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi 

Yeni yapılan yasal düzenlemeler ile beraber 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar artık 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin vermektedir. Yani ihtiyaç kredisinde en uzun vade sınırı olarak artık 48 ay sınırı uygulanmaktadır. 48 ay vadeli kredi kullanmak isteyen kişilerin banka şubelerini ziyaret ederek kredi başvuru formu doldurmaları yeterlidir.

İnternetten Kredi Başvurusu 

Kolay kredi başvurusu için kullanılabilecek en etkin yöntem online kredi başvurusu için interneti kullanmaktır. İnternetten ihtiyaç kredisi başvurusu için kredi kullanmak istediğiniz bankanın internet sitesi üzerinden krediler kategorisini seçerek ihtiyaç kredisi başvuru formu için istenilen tüm bilgileri eksiksiz girmeleri yeterlidir. Buna ek olarak internet şubesi müşterileri için anında kredi hizmeti sunulmakta olup hazır kredi limitleri belirlenerek hesaba tanımlanmakta ve kişi dilediği anda hafta sonuda dahil olmak üzere kredi kullanabilmektedir.

SMS Kredi Başvurusu 

Bir diğer kredi başvuru yöntemi ise cep telefonundan kredi başvurusunda bulunulmasını sağlayan SMS kredi başvurusunda bulunmaktır. SMS kredi başvurusu Denizbank başta olmak üzere pek çok banka tarafından kullandırılmakta olup kimlik numarasının başına bankaya göre kod eklenerek kısa mesaj gönderilerek kredi başvurusunda bulunulmaktadır.