İstanbul Gaz Dağıtım firması olan İGDAŞ’TAN yapılan açıklamaya göre, doğal gaz abonelerine bazı kolaylıklar sağlanacak. Sağlanacak olan kolaylıklardan bir tanesi de doğal gaz faturalarının kredi kartı ile ödenebilmesini öngörüyor. Doğal gaz aboneleri faturalarını, kredi kartı ile vade farksız ve taksitlerle ödeyebilecek.

İGDAŞ’IN kampanyasına; Garanti Bankası, yapı Kredi, Denizbank, İng bank, İş Bankası, Akbank, Burgan Bank ve diğer bankalar katılım gösterecek. İGDAŞ’IN kampanyası 31 Mayıs 2017 tarihine kadar sürecek.

Açıklamaya göre kampanyaya katılım gösteren bankalar 3–5 taksit aralığında kolaylık sağlayacaklar. Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank, İng bank, TEB, ABank, Fibabanka ve Burgan Bank gibi bankalar alt limiti sınırı koymaksızın tüm faturaların ödenebilmesine imkân sağlayacak.

Kuveyt Türk Bankası 50 TL alt limit ile kredi kartına 5 taksit imkanı ile doğalgaz faturalarının ödenebilmesine imkan sağlayacak. İş Bankası, Akbank, Vakıflar Bankası, Halkbank ve HSBC gibi bankalar ise 100 TL alt limit sınırı belirlemiş durumdalar. Ayrıca bu bankalar 5 taksit imkânı ile doğal gaz faturalarının ödenebilmesine imkân sağlayacaklar.

İGDAŞ Genel Müdürü Mehmet Çelik yaptığı açıklamada “Kısa bir süre önce doğal gaz faturalarında %10 gibi bir indirim uygulandı. Biz de abonelerimize daha fazla kolaylık sağlayarak, fatura ödemelerini taksitlendirdik. Bankalar ile yaptığımız anlaşmalarda abonelerimiz 5 taksite kadar kredi kartı ile ödeme yapabilecekler” söylemlerinde bulundu.