İcralık Oldum Kredi Alabilir Miyim?

Borsa Ne İşe Yarar?

Borçlarını belirlenen sürelerde ödemeyen kişilere alacağın tahsili için yasal prosedür uygulanmaya başlanmaktadır. Bunlardan biride icralık olma sorunu ile karşı karşıya kalmaktır. İcradan kurtulmak isteyen kişilerin ilk tercihi ise kredi kullanmaktır. Bu noktada “icralık oldum kredi alabilir miyim?” diyen kişilere bankanın kredi onayı verip vermemesi belirli kriterlere sahiptir.

İcra Kapatmak İçin Kredi 

İcra borcunu kapatma ihtiyacı duyan kişilerin kullanabilecekleri yöntemlerden biride kredi kullanmaktır. Bunun için icralık olanlara kredi veren bankalar bulunmakta olup kişinin kredi onayı alıp alamayacağı neden icralık olduklarına bağlıdır. Kredi borcu icra takibi ya da kredi kartı borcu icra sürecinin başlaması durumunda ne yazık ki kredi onayı alınması son derece zordur. Çünkü banka borcu yasal takip altına alınırsa bu durumda hakkında yasal takip başlatılan kişinin adı kara listeye girmekte ve kredi sicilinin bozulması ile sonuçlandırılmaktadır.

Kredi Notu Öğrenme

Ancak başka borçlar nedeniyle icralık olan kişilerin yüksek kredi notu ortalaması olması durumunda kredi kullanmaları mümkündür. Bu sayede kredi kullanarak icralık olan borç ödenebilir ve icra dosyası kapatılır. İcralık oldum diyen kişinin Findeks kredi notu sorgulama hizmetini yaparak not ortalamasını öğrenmeleri durumunda kredi onayı alıp alamayacaklarını öğrenmeleri mümkündür.

Merkez Bankası Kara Liste 

Kara listeye girenlere kredi verilmesi kesinlikle mümkün olmayıp banka borcundan icralık olanlara kredi kullandırılması da bu nedenle imkansızdır. Banka borcu olan kişilerin icradan kurtulmak için alternatif para bulma yöntemlerine yönelmeleri gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Sürekli Kredi Başvurusu Yapınca Kredi Notu Düşer Mi 2018?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.