İcralık olanlara kredi veren bankalar bulunmakla beraber burada onay alma konusunda belirleyici olan en önemli etken kişinin neden icralık olduğudur. Bankaya olan borçlar nedeniyle icralık olan kişilerin isimleri kara listeye alındığı için bu kişilerin ne yazık ki banka kredisi almaları kesinlikle mümkün değildir. Ancak başka nedenlere icraya verilen ve haklarında icra takibi başlatılan kişilerin ipotekli ihtiyaç kredisi gibi teminatlı krediler için onay almaları mümkündür.

Kredi Notu 

Yine hakkında yeni işlem başlatılan kişiler henüz kredi notu ortalamaları olumsuz etkilenmediği için kredi onayı alma konusunda şanslıdır. Bu nedenle icra borcunu kapatma kredisi kullanmak isteyen kişilerin işlemler henüz başlatılır başlatılmaz kredi başvurusunda bulunmaları çok önemlidir. Ancak her ne olursa olsun banka borcu icra takibi altına giren kişilerin kredi kullanmaları kesinlikle mümkün değildir. Bu nedenle banka borcundan icra işlemine giren kişilerin banka kredileri yerine başka alternatif çözümlere yönelmeleri gerekir.

İcralık Olana Kredi Verenler

Banka borcundan icra başlatılan kişilere kredi veren bankalar bulunmadığı gibi başka borçlar nedeniyle icralık olanlar için ise kredi notu ortalamasına göre kredi onayı alma şansları bulunmaktadır. İcralık olana kredi verenler sadece uygun kredi notu ortalamasına sahip olan ve aylık belgelenebilir gelir tutarı ile uygun olan başvuruları onaylamaktadır.