Ne yazık ki borcun son ödeme tarihi gelmesine rağmen 3 dönem üst üste ödenmemesi durumunda alacağın tahsili için icra işlemleri başlatılabilmektedir. İcralık olan borç alacaklı olan kişinin, firmanın ya da bankanın avukatları tarafından takip edilir. Bu nedenle icra borcunu taksitlendirme başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin mutlaka alacaklı tarafın avukatı ile muhatap olması gerekir.

İcralık Borç Kapatma 

Borcun icraya gitmesi durumunda alacaklı tarafın avukatı son bir kez borçluyu arar ve icra takibini başlatacağını belirterek borcun ödenmesini talep eder. İşte tam bu noktada icralık borçları taksitlendirme başvurusunda bulunmanız mümkündür. Zaten avukat sizi görüşmeye çağıracak, bu görüşmede de borcun tahsil edilebilmesi için ne gerekiyorsa yapmaya çalışacaktır. Bu amaç doğrultusunda taksitlendirme seçeneği de sunulur.

Kredi Yapılandırma 

Bankalara olan borçların yapılandırılması konusunda dikkatli olunması gerekir. Çünkü yapılandırma işlemi gerçekleştirilirken borç muvafakatnamesi de imzalatılmaktadır. İmzalatılan bu evrak ile beraber taksitlendirilen borcun ödenmemesi durumunda kişinin banka borcundan dolayı hapis cezası alması gündeme gelir ki imzaladığınız evrak ile bunu kabul etmiş olursunuz. Bu nedenle kesinlikle ödeyebileceğinizden emin olduğunuz borçları yapılandırmayı tercih etmeniz gerekir.