Uzun süre haber sitelerinin başlıklarını “Çin bankası Türkiye’de” manşetleri ile meşgul eden ICBC Bank beklenenden çok daha hızlı bir şekilde Türk bankacılık sistemine giriş yaptı. Rakipleri ile arasındaki rekabeti arttırmak ve Türk müşterilerine daha kısa sürede ulaşmak isteyen ICBC Bank konut kredisi kampanyası ile de bu iddiasını gözler önüne sermiş oldu.

Öncelikle merak edenler içni “ICBC kimin?” sorusunun yanıtını verelim. Banka Çin’de hizmet veren özel bankalar arasnıda yer alırken aynı zamanda ülkenin en güçlü bankaları arasında da ilk sıralarda yer alıyor. ICBC konut kredisi paketinde ise kesinlikle “konut kredisi kullanmak istiyorum” diyen kişilerin kaçırmamaları gereken büyük fırsatlar sunuluyor. ICBC Bank konut kredisi yaş sınırı olarak  en fazla 20 yıllık konutlar için kredi kullandırırken yine eksper tarafından belirlenen değerin yüzde 75’i oranında kredi kullanımına izin veriyor.

120 ay vadeli konut kredisi kullandıran bankanın uygulamış olduğu konut kredisi faiz oranları ise 1.07 olarak uygulanıyor. Yani 100 bin lira konut kredisi kullanan ve bu tutarı 120 ay vadeli olarak ödemek isteyen kişilerin aylık ödemeleri sadece 1.484 lira oluyor ki bu da oldukça uygun bir kredi faiz oranı olarak öne çıkıyor. Yeni açıldığı için uygun koşullar ve kolay kredi onayı veren banka konut kredisi kullanmak istiyorum diyen müşterilerine kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.