Dünya genelinde tüm bankacılık işlemlerinde standart bir hesap numarası oluşturulabilmesi için uygulamaya başlaman IBAN numarası artık para gönderme işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bankada hesabı bulunan herkesin hesap numarası ile oluşturulan bir IBAN numarası bulunmaktadır. Bu numarayı öğrenmek isteyen kişilerin IBAN sorgulama işleminin yapılması yeterlidir.

IBAN Sorgulama Ziraat Bankası 

Ziraat Bankası hesabı bulunan kişiler Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden IBAN doğrulama ve sorgulama işlemlerini büyük bir kolaylıkla yapabilmektedir. İnternet sitesi üzerinden IBAN hesaplama yazarak ulaşabileceğiniz bölümden hesabınızın bulunduğu şube ve hesap numarası bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Ardından hesaplama butonu tıklayarak Ziraat Bankası IBAN numarası bilginize ulaşabilirsiniz.

IBAN Sorgulama Garanti Bankası 

Garanti Bankası iban bilgilerini öğrenmek için 444 0 333 Alo Garanti hattını kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda Garanti internet sitesi mevduat ürünleri kategorisinde yer alan IBAN sorgulama linkini de kullanabilirsiniz. Bunun için Garanti Bankası şube kodları ve hesap numarası alanlarını girmeniz yeterli olacaktır. Daha sona hesapla butonuna basarak IBAN öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

IBAN Sorgulama Akbank 

Akban IBAN sorgulama işlemi diğer bankalarda olduğu gibi Akbank internet sitesi, Akbank internet şubesi, Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden yapılmaktadır.

IBAN Sorgulama Denizbank

Denizbank IBAN sorgulama işlemi bankanın internet sitesi üzerinden yapılabileceği gibi aynı zamanda Denizbank şubeleri ve Denizbank müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden de IBAN doğrulama ve sorgulama hizmeti verilmektedir. IBAN çevirici Denizbank internet şubesi üzerinden hizmet vermektedir.