Bireysel Emeklilik Sistemi (B.E.S) katılımcılarına ileriki yaşlarında bir gelir kaynağı oluşturarak çalıştıkları zamanlardaki gibi rahat etmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Bireysel Emeklilik Sistemi ve Özellikleri
18 yaşını doldurmuş her birey kendi isteğiyle Bireysel Emeklilik Sistemi’ne katılabilir. Katılımcılar en az 10 yıl sistemde bulunduktan ve 56 yaşını doldurmuş olduktan sonra emekli olmaya hak kazanırlar. Bu birikimlerini ister toplu olarak ister aylık maaş şeklinde alabilirler. 1 Ocak 2013 tarihinden sonra da Devlet yatırılan her vade için Devlet Katkısı koymuştur. Bu pay ödenen katkı paylarının %25’ine denk gelmektedir. Bu da 2016 yılında yıllık brüt asgari ücret üst sınırı olan 19.764 TL’nin %25’idir.

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir ? Nasıl Başvurulur ?

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir ? Nasıl Başvurulur ?

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne Nasıl Başvurulur?
HSBC Bank Şubeleri’nden mevcut gelir düzeyiniz durumunda bir ödeme oluşturulur ve size uygun gelmesi durumunda da bireysel emeklilik süreciniz başlamış olur. Ayrıca HSBC Bank Telefon Bankacılığı olan 0850 211 0 111 numaralı telefonu arayarak daha fazla bilgi de edinebilirsiniz.
HSBC Bireysel Emeklilik Planı’nı Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş işbirliği ile katılımcılarına sunmaktadır. Bu sayede Allianz’ın anlaşmalı olduğu sağlık kurularından %20 indirim, tıbbi danışma hizmeti gibi Asistan Hizmetleri’nden ve Katkı Payı’ndan yararlanabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde Devlet Katkısı
1 Ocak 2013 tarihi ile Devlet Katkısı hak ediş süreleri süreleri şöyledir; 3 ile 6 yıl arasında sistemde olan katılımcılara 1 yıl, 6 ile 10 yıl arası bulunan katılımcılara 2 yıl, 10 yıldan fazla bulunan katılımcılara 3 yıl hak ediş süresi eklenecektir.

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir ? Nasıl Başvurulur ?

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir ? Nasıl Başvurulur ?

Bireysel emeklilik sayesinde ilerleyen yaşlarda gerçekleştirmek isteyip maddiyatınızın yetmediği isteklerinize kavuşma imkânı sağlamış olursunuz. Geleceğe yönelik hareket ederek yaptığınız yatırımlarla emekliliğinizde nakit sıkıntınızı büyük ölçüde karşılamış olup rahat bir emeklilik hayatı geçirirsiniz. Emeklilik sistemi güvenilir bir sistem olup devlet tarafından da desteklenen ve teşvik edilen bir sistem haline gelmiştir