HSBC Bankasının EXPRESS ATM’lerinde HSBC Banka Kartınızı kullanarak ya da Kartsız İşlemler menüsünü kullanarak hesabınıza an itibariyle nakit para yatırabilir, kredi kartınızın borcunu ödeyebilir, fatura ödemelerinizi yapabilir. HSBC standart ATM’lerinde nakit para yatırma işlemi yapılamamaktadır.

HSBC ATM EXPRESS ler standart HSBC ATM’lerinden daha gelişmiş hizmet ve menülerle donanımlıdır. HSBC müşterisine 7/24 banka kartı aracılığıyla, kartsız işlem menüsü ile HSBC hem kredi kartına hem de müşterinin vadesiz hesabına para yatırma olanağını sağlar.

Hsbc ATM Express Para Yatırma Limiti Günlük Üst Limiti Nedir?

HSBC ATM Express aracılığıyla hesabınıza günlük üst limit olarak en fazla 19.990.-TL. yatırabilirsiniz. HSBC ATM Express kullanarak nakit yatırmak vasıtasıyla ödeyebileceğiniz kredi kartı borcu da en fazla 19.990.-TL. dir. HSBC ATM EXPRESS ler nakit para yatırma işlemini sadece Türk Lirası cinsinde kabul etmekte olup, USD/EURO/GBP gibi dövizleri kabul etmemektedir.

Hsbc ATM Express Nakit Para Yatırırken Dikkat

ATM Express en az kâğıt banknot 5 TL. En fazla kâğıt banknot 200 TL. Kabul etmektedir. 10, 20, 50, 100 TL’lik kâğıt banknotları da kullanabilirsiniz. Bir defada ATM’nin para girişine koyabileceğiniz en fazla banknot adedi 40 adettir. Lütfen yırtık, nemli, kırışık ya da katlı olarak banknotları para girişine koymayınız. Aynı hizada sıralanarak düzenlenmiş ve dik biçimde, katlamadan para girişi haznesine yerleştiriniz.

Fatura, harç, mobil yükleme ya da hizmet ödemesini nakit para girişi kullanarak yapacaksanız; yatırılan paranın üstünü bozuk para olarak alabileceğiniz gibi ATM’nin para üstünü vadesiz hesabınıza ya da kredi kartınıza aktarmasını da tercih edebilirsiniz.

HSBC Bankasının banka kartlarını; Visa Elektron, Vpay, Maestro/Cirrus logosu taşıyan tüm ortak ATM’lerde nakit çekmek, bir kısım bankacılık hizmetlerini yerine getirmek için kullanabilirsiniz. Ancak para yatırma işlemleriniz için HSBC Bank EXPRESS ATM’leri kullanınız