Hibe Kredi Nasıl Alınır 2017 – 2018

Borsa Ne İşe Yarar?

Hibe Kredi Nedir?

Kullanılmak istenen kredi tutarı için geri ödeme yapılması talep edilmeyen kredi türlerine hibe kredi denilmektedir. Yani geri ödemesiz kredi paketlerinin tümü hibe kredi olarak tanımlanır.

Günümüzde gerek KOSGEB kredi destekleri ile KOBİ’lerin ve genç girişimcilerin desteklenmesi için hibe kredi paketleri kullandırılmakta hem de Avrupa Birliği hibe kredi destekleri sağlamaktadır.

Nasıl Hibe Kredi Kullanabilirim?

Hibe kredi başvurusu için kullanılması gereken yöntem kişinin hangi kredi paketine başvuruda bulunduğuna göre değişkenlik göstermektedir.

Örneğin KOSGEB girişimci destek kredisi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka girişimci eğitimi kurs programlarına katılması ve bu programların sonunda verilen KOSGEB girişimci eğitim sertifikası almaları gerekmektedir. Avrupa Birliği hibe kredileri için de yine kredi başvurusunda bulunulmak istenen pakete bağlı olarak başvuru şekli ve şartları değişmektedir. Ancak kredi ne olursa olsun mutlaka başarılı bir iş planı ortaya koyulması bir zorunluluktur.

Hibe Kredi Nasıl Alınır 2017 - 2018
Hibe Kredi Nasıl Alınır 2017 – 2018

Hibe Kredi Nasıl Alınır 2017 – 2018

Kredi almak için ilk yapmanız gereken kesinlikle size verilen kredinin geriye dönüşünün garanti altında olduğunu kanıtlamaktır. Bunun için başarılı bir iş planı örneği oluşturmanız gerekir. İş planınızı oluştururken ne kadar detaylı bir çalışma ortaya koyarsanız onay almanız o kadar kolay olur. Yine krediyi kullanma amacınızı, krediyi nasıl değerlendireceğinizi ve geleceğe dair hedeflerinizi başarı ile ortaya koymanız çok önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Öğrenciye Kredi Kartı Verilir Mi ?

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.