Hedefli Biriktiren Hesap Garanti Bankası tarafından birikim yapmak isteyen müşterilere sunulan bir birikim hesabıdır. E Hedefli Biriktiren Hesap hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyun.

Hemen hemen herkesi istediği bir eşyayı, ürünü, hizmeti satın almak ister. Hemen hemen herkesin hedeflediği bir şey vardır ve o hedefi gerçekleştirmenin yolu para biriktirmekten geçebilir. İstediğiniz şey ne kadar pahalıysa onu elde etmeniz de o kadar zordur. Eğer para biriktirmek istiyorsanız bunu son derece kararlı bir şekilde yapmalısınız. Paranızı biriktirebilmek için para biriktirme sebebinize odaklanmalısınız. Diğer istekleriniz ya da ihtiyaçlarınız aklınızı çelmemeli.

Para biriktirmek isteyen kişiler genellikle kendi yöntemlerini belirlemişlerdir. Paranızı kararlı bir şekilde biriktirmek için kendi yönteminizi belirleyebilirsiniz. Meselâ içinden paranızı çıkarmak için kırmanız gereken bir kumbara edinebilirsiniz. Paranızı bir hesaba yatırabilirsiniz. Eğer bunlar size çekici gelmediyse Garanti Bankası Hedefli Biriktiren Hesap açabilir, paranızı hedefinize göre biriktirebilirsiniz.

Garanti Bankası Hedefli Biriktiren Hesap

Eğer düzenli olarak birikim yapmak istiyorsanız kendinize bir hedef belirleyerek bu hesapla birikim yapabilirsiniz.Hedefli Biriktiren Hesap diğer tüm para biriktirme yöntemlerinden daha avantajlıdır. Çünkü bu hesap paranızı sistemli bir şekilde biriktirmenizi sağlar.

Hedefli Biriktiren Hesap diğer hesaplardan farklıdır. Bu hesapta hedefsiz ve amaçsız bir şekilde para biriktirmezsiniz. Hedeflediğiniz bir tutar ve bu tutara ulaşmak için belirlediğiniz bir tarih olmalıdır. Örneğin, 2017 yılının kasım ayında 3000 TL biriktirmeyi hedefleyebilirsiniz. Bunun için isterseniz aylık düzenli ödemeler yapabilir ya da elinize para geçtiği zaman bu hesabınıza yatırmayı seçebilirsiniz.

Hedefli Biriktiren Hesap Nasıl Kullanılır?

Aslına bakarsanız aylık düzenli ödemeler yapmak çok daha iyi para biriktirmenizi ve hedefinize daha kararlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Garanti Bankası ayrıca Hedefli Biriktiren Hesap açan kişilerin kredi kartlarından bu hesaba para aktarabilmelerini sağlamaktadır. Bunun için kartınıza Harcadıkça Biriktiren özelliği tanımlamanız yeterlidir.

Garanti Bankası, Hedefli Biriktiren Hesabınızdan faiz getirisi elde etmenizi de sağlar. Ayrıca hedefinize ulaştığınız takdirde sizi ödüllendirir. Hedeflediğiniz birikime hesabınızdan hiç para çekmeden ulaşırsanız ek faiz getirisi ile ödüllendirilirsiniz. Hedefli Biriktiren Hesap ayrıntılarınızı internet bankacılığını üzerinden takip etmeniz mümkündür.