Hayat sigortası, başınıza gelebilecek beklenmedik durumlara karşı geleceğinizi güvence altına alıyor. Küçücük birikimlerinizi kocaman tasarruflara dönüşecek çözümler üreten Cigna Finans, size umutlu bir gelecek vadediyor!

Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan QNB Finansbank ve yönettiği risk portföyüyle dünyanın en önemli sigorta kuruluşlarından biri olan Cigna’nın iş birliği ile kurulan Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. sizlere farklı poliçe seçenekleri ile ihtiyaç duyduğunuz tüm hayat sigortası alternatiflerini sunuyor. Önünüze çıkacak her türlü rizikoya karşı önleminizi almak için hayat sigortası ne işe yarar, genel şartları nelerdir gibi başlıkların odağında, Cigna Finans’ın avantajlı hayat sigortası seçeneklerine göz atın…

Hayat Sigortası Nedir? Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Hayat sigortası; siz ve poliçe kapsamına dahil etmek istediğiniz sevdiklerinizin vefat ve riskli hastalık durumlarında maddi varlıklarının korunmasına olanak tanıyan bir sigorta çeşididir. Çoğunlukla bireysel emeklilik ve ferdi kaza sigortası ile karıştırılır. Bu iki sigorta tipinden farklı olarak hayat sigortası ne işe yarar? Hayat sigortası; diğer adıyla yaşam sigortası, kaza sonucu vefat durumunda veya riskli hastalık durumunda poliçede belirlenen tutarın yakınlarınıza ödenmesini sağlar. Böylece gelecekte vefat etmeniz durumunda maddi varlığınız güvenle yakınlarınıza aktarılır.

Hastalık ve Sakatlanma Durumunda Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Cigna’nın sunduğu farklı poliçe seçenekleri sayesinde geleceğe yönelik kaygı duyduğunuz hastalık / sakatlık durumları için de gerekli düzenlemeleri yaptırabilir; gelecekte bu hastalığa yakalandığınız takdirde sigortadan ödeme talep edebilirsiniz. Böylece olası bir riskli hastalık durumunda tedavi masraflarını karşılamak üzere kendinizi Cigna Finans farkıyla güvence altına alabilirsiniz.

Hayat Sigortası Nasıl Yapılır?

Cigna Finans; hayat sigortası adı altında bir çok farklı poliçe seçeneğine sahip. Kişisel olarak geleceğe yönelik endişelerinizi ve kaygılarınızı giderecek, kendinizi daha güvende hissedebileceğiniz Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası, Benim Seçimim Hayat Sigortası ve Uzun Süreli Hayat Sigortası gibi farklı poliçe seçeneklerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. “Hangi hayat sigortası ne işe yarar? Sizin için en doğru seçenek hangisi?” diye düşünüyorsanız Cigna Finans’ın avantajlı poliçelerine göz atabilirsiniz.

Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Kansere yakalanmaktan ve bu nedenle hayati problemler yaşamaktan korkuyorsanız “Kansere İnat Yaşasın Hayat” sigortasını tercih edebilirsiniz. Cilt kanseri hariç tüm kanser türlerini ilk fazından itibaren kapsayan bu hayat sigortası kansere yakalanmanız durumunda tarafınıza toplu ödeme yapılmasını gerektirir. Bu ödeme sayesinde dilerseniz tedavi ve ilaç masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Uzun Süreli Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Uzun süreli hayat sigortası; teminat süresini 2 yıldan 49 yıla kadar uzatabileceğiniz bir sigorta paketidir. Bu pakette aynı zamanda prim ödemelerinizi de sabit veya azalan şekilde düzenleyebilirsiniz.

Benim Seçimim Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Bu hayat sigortası paketi ile sigortanızın teminat tutarını kendiniz belirleme olanağı elde edebilir; hayatınızı kendi belirlediğiniz ölçüde maddi güvence altına alabilirsiniz.

Hayat Sigortası Genel Şartları

Cigna Finans hayat sigortası seçeneklerinden herhangi birini tercih ettiğinizde dikkat etmeniz gereken belli başlı hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi, hayat sigortası mevzuatı gereğince poliçe sözleşmesi hazırlanırken sorulan sorulara doğru yanıt vermiş olmanızdır. Sözleşme sırasında sorulan sorulara verilen cevaplar gerçek dışı olduğu takdirde sözleşme tek taraftan feshedilebilir. Bu nedenle poliçenizin geçerliliğini sürdürmek adına sözleşme esnasında sorulan soruların tamamına doğru yanıtlar vermeniz oldukça büyük bir önem taşır.

Maaşlı Bir Çalışan için Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Maaşlı bir çalışanın hayat sigortasına dair vergi avantajları aylık belirtilen brüt ücrete göre hesaplanır. Almış olduğunuz maaşa bağlı olarak yaptırdığınız hayat sigortasında elde edeceğiniz vergi avantajları değişkenlik gösterir.

Serbest Meslek Sahipleri için Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?

Serbest çalışanlar hayat sigortası yaptırdığı takdirde yıllık gelir beyanına göre farklı vergi avantajlarına sahip olurlar.

Siz de bütçenize, çalışma durumunuza bağlı olarak avantajlı vergi fırsatları ile Cigna Finans’ın güvenilir hayat sigortası paketlerinden birini tercih edin; hem kendinizin hem de sevdiklerinizin geleceğini garantiye alın! www.cignafinans.com.tr adresini ziyaret ederek; hayat sigortası nedir, hayat sigortası ne işe yarar? gibi sorularınıza daha ayrıntılı yanıtlarla birlikte, geleceğe umutla bakmanızı sağlayacak sigorta paketleri hakkında bilgi alabilirsiniz.