Hasat Kart Şekerbank tarafından çiftçilere özel olarak çıkarılan bir kredi kartıdır. Hasat Kart hakkında detaylı bilgi almak ve Hasat Kart başvurusu yapmak için hangi adımları izlemeniz gerektiğini öğrenmek için yazımızı okuyun.

Hasat Kart Şekerbank tarafından çiftçiler için çıkarılan bir kredi kartıdır. Şekerbank’ın hedef kitlesi çiftçi, esnaf, KOBİ’ler ve serbest meslek sahipleridir. Şekerbank çoğunlukla bu meslek sahiplerine yönelik hesap kartları, kredi kartları ve krediler sunmaktadır. Hasat Kart da çiftçilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çıkarılmış ve onları hedefleyen bir kredi kartıdır.

“Hasat Kartla şimdi al, hasat zamanı öde!” sloganıyla duyurulan Hasat Kart çiftçilerin gübre, tohum, fide, ilaç, mazot ve üretim için gerekli tüm malzemelerini Hasat Kart ile almalarını sağlamaktadır Çiftçiler yaptıkları bu harcamaları hasat zamanında faizsiz olarak bankaya geri ödemektedirler. Ayrıca çiftçiler, Hasat Kart üye işyerlerinden yaptıkları alışverişlerde avantaj da sağlamaktadırlar.

Hasat Kartın Avantajları Nelerdir?

Hasat Kartın oluşturulma amacı çiftçilerin üretimine destek olmak ve üretim aşamasını kolaylaştırmaktır. Çiftçiyseniz siz de Hasat Kart edinerek Şekerbank tarafından sunulan fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Hasat Kart ile üretim zamanında yaptığınız harcamaları geri ödemeniz gereken vade banka tarafından sizin hasat zamanınıza göre belirlenmektedir. Siz bu geri ödemeyi isterseniz belirlenen vadede, isterseniz vadeden önce ve ara dönemlerde ödeyebilirsiniz. Üstelik PTT şubelerinden söz konusu geri ödemelerinizi de yapmanız mümkündür. Hasat Kart avantajları ve başvuru için izlemeniz gereken adımlar yazımızın devamında yer almakta.

Hasat Kart, söz konusu üye işyerlerinden yaptığınız alışverişlerde size 6 aya varan vade avantajı ve faizsiz geri ödeme fırsatı sunmaktadır. Üstelik nakit paraya ihtiyaç duyduğunuzda bu ihtiyacınızı haftanın her günü ve 24 saat Şekerbank şubelerinden, PTT ATM’si dahil olmak üzere tüm ATM’lerden karşılayabilirsiniz. Siz de Hasat Kart başvurusu yapmak ve Hasat Kart  sahibi olmak istiyorsanız öncelikle başvuru formu doldurmalısınız.

Başvuru için nüfus cüzdanı fotokopisini bankaya ibraz etmelisiniz. Yanınızda bulundurmanız gereken diğer belge ÇKS ve yaptığınız işi gösterir bir belgedir. ÇKS İl ya da İlçe Tarım Müdürlüğünden alınabilmektedir. Eğer su ürünleri yetiştiricisi ve avcılığı yapıyorsanız Su Ürünleri Yetiştiricilik Belgesi almalısınız. Arıcıysanız Türkiye Arıcılar Birliğinden AKS belgesi almalısınız. Ayrıca Ziraat Odasından Çiftçilik Belgesi alabilirsiniz.