Bankaların kredi paketleri son derece değişken olup kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin mutlaka uygun kredi seçeneklerini belirleyebilmek için kredi karşılaştırma işleminden yararlanmaları gerekir. Peki, hangi kredi uygun?

En Uygun Kredi Veren Bankalar

Bankaların en çok para kazandıkları kalem kesinlikle kullandırdıkları kredilerdir. Gerek müşterilerinden tahsil ettikleri kredi faiz oranları gerekse de bu kredilerden aldıkları kredi dosya masrafları ve yaptıkları sigortalar bankaların oldukça yüksek oranda kar elde etmelerini sağlamaktadır. Bu nedenle bankalar son yıllarda adeta kredi kullandırmak için sürekli birbirleri ile yarış halindedir.

Yılbaşı kredi kampanyaları ya da bayram kredileri gibi özen dönemlerde bankalar artan rekabet nedeni ile çok daha uygun kredi kampanyaları düzenlemektedir. Dosya masrafsız ihtiyaç kredisi, şimdi kullan 3 ay sonra öde kredi kampanyaları ve düşük faizli ihtiyaç kredileri gibi farklı pek çok kredi kampanyası düzenlenmektedir.

Bu nedenle uygun kredi arıyorum diyen kişilerin mutlaka çok acil nakit para ihtiyaçları yoksa bu dönemleri beklemeleri daha avantajlı kredi kullanabilmeleri açısından çok önemlidir. Örneğin bayram kredisi kampanyaları için bankalar ihtiyaç kredisi faiz oranları için büyük indirimlere giderken pek çok bankada masrafsız kefilsiz kredi kampanyası düzenlemektedir. Bu nedenle uygun kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanmak isteyen kişilerin bu günleri beklemesi daha avantajlı olacaktır.