Hangi Bankalar Çiftçi Kredisi Veriyor 2017

Borsa Ne İşe Yarar?

Son dönemde ekili alanların azalması ve buna bağlı olarak tarım ürünlerinin fiyatlarının yükselmesi ile beraber çiftçileri üretime teşvik etmek amacı ile kullandırılan kredilerin miktarı arttırılmaya devam ediliyor. Çiftçilere teşvik kredisi hükümet tarafından faizsiz olarak verilirken aynı zamanda bu kredilerden kullanamayan çiftçilere yönelik olarak bankalarda çiftçi kredisi desteği sağlıyor.

Çiftçilere Kredi Veren Bankalar 

Çiftçi kredisi faiz oranları 2016 yılında ne yazık ki yapılan tüm müdahalelere rağmen ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle yükselmeye devam ediyor. Çiftçilere kredi desteği sağlayan bankalar arasında ilk sırada her zaman olduğu gibi Ziraat Bankası yer alıyor. Düzenlediği kredi kampanyaları ile çiftçilere gerçekten her zaman kara gün dostu olduğunu gösteren banka aynı zamanda genç çiftçi kredisi destek paketi ile de gençleri çiftçilik yapmaları için teşvik etmeye çalışıyor. Ziraat çiftçi kredisi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin Ziraat Bankası şubeleri üzerinden hizmet almalarına olanak sağlanıyor.

Denizbank Çiftçi Kredisi 

Çiftçilere özel olarak pek çok kredili ürün sunan Denizbank kredi kampanyalarının yanı sıra kredi kartı ürünleri ile de çiftçilere her ihtiyaç duydukları anda hizmet alma imkanı sağlıyor. Bunlar arasında ilk sırada yer alan Denizbank üretici kart sayesinde çiftçilerin hasat yaptıkları dönemde ödeme yapacakları şekilde kredi kartı kullanmalarına izin veriliyor. Bu sayede çiftçilerin mazot, tohum ve yakıt giderleri gibi sürekli yapmak zorunda oldukları masrafların ödemelerini hasattan hasada yapmaları sağlanıyor ve bu sayede ödeme zorluğuna düşmeden uygun faiz oranları ile borçlanmalarına izin veriliyor.

Çiftçi Kredisi Şartları 

Çiftçi kredisi veren bankalar belirli koşulları aramakta olup bu koşulları sağlayan kişilere uygun faiz oranları ile daha kola kredi onayı vermektedir. Çiftçi kredisi kullanmak istiyorum diyen çiftçilerde aranılan koşullar ise kişinin almak istediği desteğe bağlı olarak belirlenmektedir. Örneğin hayvancılık ve su ürünleri kredisi ile traktör kredisi almak isteyen kişilerde aranılan koşullar birbirinden farklıdır. Ancak bu kredilerin ortak özellikleri kesinlikle kullanmak isteyen kişilerin çiftçilik yapmalarıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Burgan Bank İhtiyaç Kredisi

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.