Hangi Banka Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bankalar 2017 yılında emeklilere promosyon vermektedir. Hangi bankanın ne kadar promosyon verdiğine dair bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Bankalar emeklilere 2017 yılında 300 TL ile 450 TL arasında promosyon ödemesi yapacak. Bu promosyon ödemelerinin yapılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bankalar arasında süren görüşmeler söz konusuydu. Ayrıca SGK da emeklilere promosyon ödemeyi kabul eden 16 banka ile protokol imzalamıştı. Şimdi bankalar Mart, Nisan ve Mayıs aylarında emeklilere promosyonlarını ödemekte. Ancak bankaların bazıları promosyonlara ek olarak bazı ek teklifler de sunmakta. Bunları yazımızda konu ettik.

Bankalar Emeklilere Promosyonlara Ek Teklifler Sunuyor

Bankalar emeklilere promosyonlara ek avantajlı ve cazip teklifler sunuyor. Ancak bunu tüm bankalar yapmıyor. Sadece bazı bankalar yapıyor. Bunun nedeni emeklilerin promosyonlarını alabilmek için bankaya taahhüt vermek zorunda olması. Yani bankalar promosyonları vermek için emeklilerden tek bir koşulu yerine getirmelerini istiyorlar. Aslına bakarsanız taahhüt vermeden promosyon almanız mümkün olmuyor. Bankalar da emeklileri kendi bankalarına bağlamak için böyle bir koşul öne sürüyorlar.

Emeklilerin bankadan promosyonlarını almak için bankaya, üç yıl boyunca emekli maaşlarını başka bankaya taşımayacaklarına dair bir taahhüt vermeleri gerekiyor. Yani promosyonunuzu aldığınız bankadan emekli maaşınızı üç yıl boyunca başka bankaya taşıyamıyorsunuz. Bu da bankaya üç yıl boyunca bağlandığınız anlamına geliyor. Bu yüzden bankalar bu koşulu kullanarak emeklileri kendi bankalarına üç yıl boyunca bağlamak istiyorlar. Emeklilere promosyona ek bazı teklifler sunuyorlar.

Emeklilere Ek Teklifler Sunan Bankalar Hangileri?

Emeklilere promosyon veren bankalar aslına aynı ve belirli tutarlarda promosyon veriyorlar. Bu promosyonlar zaten SGK tarafından belirlenmiş durumunda. Emekli maaşı 1000 TL’nin altında olan emeklilere 300 TL, 1000 TL ila 2000 TL arasında olan emeklilere 375 TL ve 2000 TL’nin üstünde olan emeklilere 450 TL promosyon veriliyor. Ziraat Bankası, Denizbank, İş Bankası ve Halkbank emeklilere promosyona ek teklifler sunmayan bankalar arasındadır. TEB, Akbank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Burgan Bank gibi bankalar ise emekli maaşınızı taşıyarak promosyonunuzu bu bankalardan almayı tercih etmeniz durumunda size çok sayıda avantaj sağlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Ücretsiz Findeks Risk Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankaların Promosyonlara Ek Sunduğu Teklifler

Öncelikle emeklilere promosyonlara ek teklifler sunan bankaların daha fazla promosyon vermediklerini not edelim. Bu bankalar emeklilere diğer bankaların verdiği promosyon tutarının aynısını vermektedir. Ancak promosyonunuzu o bankadan almayı tercih ettiğiniz için size bazı avantajlar sunmaktadırlar. Bu avantajlar kefilsiz ihtiyaç kredisi kullanma, kredi kartınıza bonus yükleme, kiralık kasa kullanmanız durumunda ödeyeceğiniz yıllık kiralama ücretinde indirim yapma ve benzeri avantajlar olabilmektedir.

Bazı bankalar promosyonlarını bankalarından almayı tercih eden ve emekli maaşını taşıyan emeklilere hesapları konusunda avantajlar sunmaktadırlar. Pek çok banka emekli maaşınızı taşımanız durumunda sizden hesap işletim ücreti, hesabınızdan yapacağınız havale ve EFT işlemlerinden işlem ücreti almamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.