Halkbank’tan Emeklilere Promosyon

Borsa Ne İşe Yarar?

Halkbank emeklilere promosyon veriyor. Diğer bankaların yaptığı gibi Halkbank da 2017 yılında taahhütname imzalayan emeklilere promosyon ödüyor.

2017 yılının başında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı (ÇSGB) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bankaların emeklilere promosyon ödemesi yapacağını açıklamıştı. Emekliler için müjde niteliği taşıyan bu haberden sonra bankalar emeklilere ne kadar promosyon vereceklerini açıkladılar. Bankaların çoğu emeklilere aynı tutarda promosyon öderken bazı bankalar da emeklilere farklı teklifler sunmakta ve avantajlı kampanyalardan yararlanma olanağı vermektedir.

Emekli Maaşını Halkbank’a Taşıyana Promosyon

Emekliyseniz ve bankalardan promosyon almak istiyorsanız öncelikle bunun için istenen bir koşulu yerine getirmelisiniz. Bu koşulu tüm emekliler promosyon almak için sağlamak zorundadır. Öncelikle promosyon almak için bir taahhütname imzalamalısınız. Bu taahhütname ile bankaya bir taahhüt vermelisiniz. Bu taahhüt üç yıl boyunca emekli maaşınızı başka bankaya taşımayacağınıza ilişkin taahhüttür. Yani promosyon aldığınız bankada maaşınızı üç yıl boyunca tutmak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz.

Halkbank’tan promosyon almak için emekli maaşınızı Halkbank’a taşımanız gerekir. Emekli maaşınızı Halkbank’a taşımak için izleyebileceğiniz pek çok yol vardır. Bunlardan ilki nüfus cüzdanınızla birlikte bir Halkbank şubesini ziyaret etmektir. İkinci yol ise e-devlet sistemine girerek belirli adımları izlemek ve gerekli işlemleri yapmaktır. Bunun için e-devlet sistemine girdiğinizde e-hizmetler kategorisine girmeli, kurum listesinden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nu seçmeli ve SSK için 4A, Bağkur için 4B, emekli sandığı için 4C seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra banka ve adres değişikliği kısmından banka tercihinizi belirlemelisiniz. Emekli maaşınızı ve promosyonunuzu Halkbank’tan almak için ilgili Halkbank şubesini belirlemeniz yeterlidir.

Halkbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Halkbank emeklilere 1 Mart 2017 tarihinden itibaren promosyon ödemelerini yapmaya başlamıştır. Emeklilere verilecek promosyon SGK’nın 16 banka ile imzaladığı protokol neticesinde belirlenmiştir. Buna göre emekli maaşınız 1000 TL’den azsa alacağınız promosyon 300 TL, emekli maaşınız 1000 TL ila 2000 TL arasında ise alacağınız promosyon 375 TL ve emekli maaşınız 2000 TL’nin üstünde ise alacağınız promosyon 450 TL olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notum Kaç Olmalı 2018 ?

Emeklilere promosyon ödemeleri emekli maaşlarına ek olarak verilecektir. Yani emekliler promosyonlarını emekli maaşlarını aldıkları tarihte alacaklardır. Ancak promosyonlar emeklilerin T.C. kimlik numaralarının sonunda yer alan rakamlara göre yapılan sıralamalara bağlı olarak ödenmektedir.

Emekli Promosyonları Ne Zaman Ödenecek?

Emekli promosyonlarınızı ne zaman alacağınızı T.C. kimlik numaranızın son rakamına bakarak öğrenmeniz mümkündür. Buna göre T.C. kimlik numaranızın son rakamı 0, 1 ve 2 ise bu durumda promosyonunuz Mart ayında alacağınız emekli maaşınıza ek olarak yatacaktır. T.C. kimlik numaranızın son rakamı 4,5 ve 6 ise bu durumda promosyonunuz Nisan ayında alacağınız emekli maaşına ek olarak yatacaktır. T.C. kimlik numaranızın son rakamı 8 ise promosyonunuz Mayıs ayında alacağınız maaşa ek olarak yatacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.