Halkbank şehit yakınlarına ve malul/muharip gazilere çok avantajlı kredi veriyor. Vefa kredisi hakkında ayrıntılı bilgiyi ve başvuru yöntemlerini yazımızda bulabilirsiniz. 

Halkbank saygı ve minnet borcunu şehitlerin yakınlarına ve malul/muharip gazilerine göstermek için onlara yönelik özel krediler oluşturdu. Halkbank bu kredileri avantajlı vade seçenekleri ve avantajlı faiz oranlarıyla veriyor.

Halkbank Vefa kredisi kategorisi altında hem ihtiyaç kredisi hem de konut kredisi veriyor. Yani bu krediler Vefa İhtiyaç Kredisi ve Vefa Konut Kredisi olarak iki türlüdür. Bu kredilerden hangisine gereksiniminiz varsa o krediye başvuru yapabilirsiniz. Kredi tutarları, başvuru koşulları ve kanalları hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Vefa İhtiyaç Kredisi

Vefa İhtiyaç Kredisi şahadet belgesi olan şehit yakınlarının yani şehidin annesinin, babasının, eşinin ve çocuklarının ayrıca muharip gazi belgesi ve malul gazi belgesi olan gazi müşterilerin yararlanabileceği ihtiyaç kredisidir. Halkbank bu krediyi sadece söz konusu belgeleri ibraz edebilen kişilere vermektedir. Vefa İhtiyaç Kredisi masrafsız bir kredidir.

Vefa İhtiyaç Kredisi Örneği

Kredi tutarı: 50 bin TL

Kredi vadesi: 48 ay

Aylık faiz oranı: Yüzde 1,07

Kredi tahsis ücreti (dosya masrafı): 0 TL

Aylık taksit tutarı: 1.401,90 TL

Vefa İhtiyaç Kredisi başvurusu yapmak için yanınıza gerekli belgeleri alarak Halkbank şubesini ziyaret etmelisiniz. Şehit yakını iseniz şahadet belgeniz, gazi iseniz malul gazi ya da muharip gazi belgeniz ve nüfus cüzdanınız yanınızda olmalıdır.

Vefa Konut Kredisi

Vefa Konut Kredisi Halkbank tarafından şahadet belgesi olan şehit yakınlarına yani şehidin annesine, babasına, eşine ve çocuklarına ayrıca muharip gazi belgesi ve malul gazi belgesi olan gazi müşterilerine sunulan konut kredisidir. Bu kredi 36 ay ya da 120 ay vadeli olarak verilmektedir. Kredi masrafsız olsa da banka konut kredisi için ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti almaktadır. Kredi ve faiz tutarları ile söz konusu masrafları aşağıda bulabilirsiniz.

Vefa Konut Kredisi Örnekleri

Kredi tutarı: 100 bin TL

Kredi vadesi: 36 ay

Aylık faiz oranı: Yüzde 0,80

Kredi tahsis ücreti (dosya masrafı): 0 TL

Aylık taksit tutarı: 3.207,97 TL

Ekspertiz ücreti: 650 TL

İpotek Tesis Ücreti: 155,76 TL


Kredi tutarı: 100 bin TL

Kredi vadesi: 120 ay

Aylık faiz oranı: Yüzde 0,89

Kredi tahsis ücreti (dosya masrafı): 0 TL

Aylık taksit tutarı: 1.359.45 TL

Ekspertiz ücreti: 650 TL

İpotek Tesis Ücreti: 155,76 TL

Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi ve Vefa Konut Kredisinden yararlanmak için nüfus cüzdanınızın yanı sıra şehit yakını iseniz şahadet belgeniz, gazi iseniz malul ya da muharip gazi belgenizle birlikte bir Halkbank şubesini ziyaret etmelisiniz. Böylece avantajlı faiz oranlarından yararlanarak konut sahibi olabilir ya da ihtiyaç kredisi alarak nakit para gereksiniminizi karşılayabilirsiniz.