Halkbank kredi başvuru sonucunuzu takip etmek ve öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken işlemler bellidir. Halkbank kredi başvuru takibinin nasıl yapıldığını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Halkbank kredi başvurusu yaptığınızda başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek ve bunu takip etmek istersiniz. Bankadan size bir SMS gelmeden ya da Halkbank müşteri hizmetlerinden bir müşteri temsilcisi sizi aramadan önce başvuru sonucunuzu kendiniz öğrenmek ve bunun için bir kanal olup olmadığını araştırmak istersiniz. Başvuru sonucunuzu öğrenmek istiyorsanız bunun belirli yolları vardır.

Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi başvurusu yapmak kolaydır. Bunun için Halkbank genellikle şubeden yapılan başvuruları tercih etmektedir. Yani Halkbank’tan kredi almak istediğinizde başvurunuzu SMS yoluyla, internet bankacılığı üzerinden ya da mobil uygulamadan gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bu nedenle eğer Halkbank’tan kredi almak istiyorsanız belgelerinizle birlikte bir Halkbank şubesine başvurmanız gerekir.

Halkbank pek çok türde kredi vermektedir. Bunlar ihtiyaç kredileri, eğitim kredileri, düğün ya da evlilik kredileri, konut kredileri ve taşıt kredileridir. Bu kredilerden birini almak istediğinizde bankaya gerekli tüm evraklarınızla birlikte başvurmanız şarttır. Çünkü Halkbank evraksız yani gelir belgesiz kredi vermemektedir.

Halkbank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Halkbank kredi başvurusu yaptığınızda bu kredi başvurunuz sonucunda size banka tarafından bir kredi başvurusu takip numarası verilecektir. Bu takip numarasını kullanarak belirli kanallar aracılığıyla kredi başvurunuzu takip etmeniz ve bu başvurunuzun sonucunu öğrenmeniz mümkündür. Halkbank kredi başvurusu yapmadan önce bankanın müşterisi olmanız ve bankada bir vadesiz hesabınızın olması şarttır.

Halkbank kredi başvuru takip numaranızı kullanarak Halkbank çağrı merkezinden, Halkbank şubesinden ya da Halkbank internet bankacılığı üzerinden kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bankaların, kredi başvurularını inceleme ve değerlendirme süresi birbirlerine göre değişebilmektedir. Yani bir banka sizin kredi başvurunuza üç günde cevap verirken diğer banka başvurunuza bir haftada cevap verebilir. Bunların yanı sıra gelir belgesiz anında kredi veren bankalar size bir saat içinde yanıt verebilmektedir.

Halkbank Kredi Başvurusu Takibi

Halkbank kredi başvurusu takibi yapmak için Halkbank çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcisine takip numarasını söyleyebilirsiniz. Böylece kredi başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenirsiniz. Ayrıca Halkbank internet sitesine girerek internet şubesi bölümünden internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Yine başvuru sonucunuza ulaşmış olursunuz. İnternet bankacılığına girdiğinizde karşınıza Hesaplarım, Kredi Kartlarım, Portföyüm, Kredilerim, Günün haberi (Kampanyalar), Ajandam, Halkbank’ta Piyasalar, Toplam Varlıklar/Toplam Borçlar şeklinde kategoriler çıkar. Burada Kredilerim kategorisine girerek istediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi başvurunuzu takip etmek için kullanabileceğiniz diğer bir kanal da şubelerdir. Halkbank şubesini ziyaret ederek başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bankalar genellikle kredi başvurusu yapan müşterilerini, onların cep telefonlarına bilgilendirme SMS’i göndererek ya da onlara cep telefonlarından ulaşarak bilgilendirmektedirler. Ancak müşteriler elbette başvurudan sonra hemen cevap almak istedikleri için her türlü takip kanalını kullanmaktadırlar.