Halkbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Halk Bankası hesap kapatma işlemlerinin yapılabilmesi için Halk Bankası şubeleri üzerinden kimliği ile şahsen başvuruda bulunması yeterlidir. Bu başvuru esnasında müşteri temsilcisi hesabınızı kapatarak bankaya karşı olan sorumluluğunuzu sona erderecektir. Hesap kapatma işleminin yapılmaması halinde banka ile olan müşteri sözleşmeniz devam edeceği için yasal sorumluluğunuz da devam edecektir.

Özellikle de son yıllarda bankaların hesap işletim ücretlerini otomatik olarak kesmeye başlamaları nedeni ile hiç farkında olmadan hesabınız eksi bakiyeye düşebilmektedir. Hesabın eksiye düşmesi halinde banka faiz işletmeye devam eder ki bu da kişinin hesabını düzenli olarak kontrol etmemesi halinde bir süre sonra yüksek tutarlarda borç yükü ile karşı karşıya kalınması gibi olumsuzluklar ile karşılaşılabilinir.

Bu nedenle kullanılmayan hesaplar mutlaka kapatılmalı, hesap kapatma işleminin ardından verilen dekont en az 3 sene boyunca saklanmalıdır. Banka sözleşmesi ile hesap açtıran kişiler pek çok yasal yükümlülüğün altına girmekte olup bu yükümlülüğü sona erdirmenin tek yolu hesap kapatma işleminin yapılmasıdır. Halkbank hesap kapatma işlemini yapabilmenin bir başka yolu ise internet şubesi üzerinden işlem yapmaktır. Halk Bankası hesap kapatma işlemini internet şubesi üzerinden yapabilmek için hesaplar bölümüne girmeniz yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Yabancı Ülkeden Türkiye'ye Para Gönderme 2017 - 2018

2 YORUMLAR

  1. Halkbankasında kullanmadığım hesabı kapatmak istediğimde hesap kesim ücreti istediklerinde müşteri hizmetlerini arıyarak böyle bi ödeme yapmayacağımı ve tüketici haklarına şikayet edeceğimi söylediğimde başka sorgu yapmadan direk kapattılar.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.