İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin kaçırmamaları gereken Halk Bankası kış kredisi kampanyası devam ediyor. Sizde çok daha uygun faiz oranları üzerinden ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurabilir, dilerseniz ertelemeli ihtiyaç kredisi paketinden yararlanabilirsiniz. 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler için Halkbank ihtiyaç kredisi paketlerinde iki farklı seçenek sunuyor.

Bunlardan ilkinde dosya masrafsız ihtiyaç kredisi kullanımına izin verilirken bu durumda ihtiyaç kredisi faiz oranı olarak yüzde 1,35 uygulanırken 262,50 lira dosya masrafı ödeyen kişiler için ise ihtiyaç kredisi faiz oranı olarak sadece yüzde 1,29 uygulanıyor. Yani kredi dosya masrafı ödeyen kişiler daha düşük faiz oranlarından yararlanırken daha yüksek faiz oranlarını seçen kişiler de dosya masrafı ödeme yükümlülüğünden kurtuluyorlar.

Halk Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için ise Halk Bankası şubeleri üzerinden kredi başvuru formu doldurabileceğiniz gibi aynı zamanda Halkbank SMS kredi başvurusu için kısa mesaj gönderebilirsiniz. Halkbank SMS kredisi için büyük harflerle KREDI yazdıktan sonra oluşturduğunuz metine sırası ile aralarında boşluk bırakarak kimlik numaranızı, aylık gelirinizi ve kullanmak istediğiniz kredi tutarını yazmanız yeterli oluyor.

Yani aylık 3 bin lira geliriniz var ise ve 15 bin lira ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız yollayacağınız kısa mesaj “KREDI 11 haneli kimlik numarası, 3000 15000 şeklinde oluyor. Mesajınızın ardından ise Halk Bankası kredi başvuru sonucu sadece dakikalar içerisinde yine cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderiliyor. Krediniz onaylanırsa cep telefonunuza kredi ön onayı mesajı gönderiliyor. Bu mesaj ve ihtiyaç kredisi başvuru evrakları ile Halk Bankası şubeleri üzerinden kredinizi kullanabiliyorsunuz.