Konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir döneme girmiş bulunuyoruz. Bankalar birbiri ardına konut kredisi faiz oranları için indirim açıklamalarına devam ederken bu bankaların arasına son derece yüksek konut kredisi kullandırım oranlarına sahip olan Halk Bankası da katılmış durumda. Halkbank konut kredisi faiz oranları için indirime gittiğini duyurdu.

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama 

Oldukça fazla ödeme seçeneğinin sunulduğu Halk Bankası konut kredisi paketlerinde hesaplama bu nedenle tercih edilen ödeme seçeneğine göre yapılmaktadır. Halk Bankası internet sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz kredi hesaplama makinesi üzerinden yapacağınız hesaplamalar ise sabit faizli konut kredisi ödeme planına göre hesaplamada bulunmaktadır.

Yani Halk Bankası konut kredileri hesaplama işleminizi bu makine üzerinden yapacaksanız sadece kullanmak istediğiniz kredi tutarı ve geri ödemede bulunacağınız kredi vadesini girerek hesapla butonuna basmanız yeterli olacaktır. Değişken faizli konut kredisi ya da ara ödemeli konut kredisi gibi farklı konut kredileri paketleri için ise hesaplama işlemlerinde şubelerden destek almanız mümkündür.

Halk Bankası Konut Kredi Oranları 

Konut kredisi kullanım oranlarının düşmesi ile beraber bankalar konut kredisi faiz oranları için indirim haberleri vermeye devam ediyor. Konut kredisi faiz oranları düştü müjdesi veren bankaların arasına katılan Halk Bankası konut kredisi faiz oranları için yapmış olduğu açıklamada yüzde 0.80 oranına güncelleme yaptığını duyurdu.

Ancak seçilen konut kredisi paketine ve kredinin vadesine göre kredi faiz oranları değişkenlik gösteriyor. Vade uzadıkça konut kredisi faiz oranı yükseldiği için mutlaka ödeme yapılabilecek en düşük vadenin seçilmesi öneriliyor.