İhtiyaç kredisi onayı konusunda çok esnek davranmamasına rağmen sunduğu düşük faiz oranları nedeni ile çok sık tercih edilen Halk Bankası ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenleyerek çalışmalarına devam etmektedir. Halk Bankası internet sitesi üzerinden sürekli kampanyalarını güncellerken özellikle de ihtiyaç kredisi paketleri ile en uygun kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Şu anda geçerli olan kredi kampanyaları ve faiz oranları ise şöyle:

Halk Bankası Öğretmenler Günü Kredisi Kampanyası

Kasım ayı sonuna kadar geçerli olan Öğretmenler Günü Kredisi ile Halk Bankası kredi faiz oranları yüzde 1.29 düzeyine çekilirken dosya masrafsız ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler için ise yüzde 1.35 olarak uygulanıyor. Kredi üst sınırı olarak 50 bin lira ihtiyaç kredisi kullanımına izin verilirken yine 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi veriliyor.

Halk Bankası Maaş Müşterisi İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Maaşını Halk Bankası şubeleri üzerinden alan maaş müşterileri için özel olarak düzenlenen Halk Bankası bordro 24 ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında 50 bin lira 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin veriliyor. Dosya masrafı olarak 262,50 lira ödeyen kişilere yüzde 1,60 faiz oranı sunulurken dosya masrafsız ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin ise yüzde 1,64 faiz oranı üzerinden kredi kullanımlarına izin veriliyor.

Halk Bankası Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi Kampanyası 

Gülen emekli ihtiyaç kredisi kampanyası ile emeklilere özel kredi kampanyaları düzenleyen bankalar arasına adını yazdırmayı başaran Halk Bankası yüzde 1,67 faiz oranı fırsatı sunuyor. Dosya masrafı ödemek istemeyen kişiler için ise dosya masrafsız emekli kredisi faiz oranı ise yüzde 1.71 olarak uygulanıyor.