120 ay vadeli konut kredisi kullandıran bankalar arasında yer alan Halk Bankası avantajlı konut kredisi faiz oranları ile diğer bankaların önüne geçmektedir. Halk Bankası konut kredisi kampanyaları ile dönem dönem daha avantajlı koşullar sunarken banka kolay kredi onayı vermesi nedeni ile de tercih edilmektedir.

Bankanın internet sitesi üzerinden Halk Bankası konut kredisi hesaplama işlemleri de yapılabilmektedir. Şu anda yapılan en son güncellemeler ile beraber Halk Bankası konut kredisi faiz oranları diğer bankalara oranla daha avantajlı olarak öne çıkarken aynı zamanda konut kredisi transferi için de uygun faiz oranları sunulmaktadır.

Halk Bankası konut kredisi transferi için özel kredi faiz oranları sunarken bu işlem için konut kredisi ekspertiz işlemi yapılması gerekeceği için hesaplamanın masrafların da dahil edilmesi önemlidir. Aksi halde yapılacak olan hesaplama yanlış sonuçların alınmasına neden olacaktır. Konut kredisi transferi çoğu zaman kredi faiz oranları ile alakalı olmayıp daha ziyade kullanılan konut kredisinin yeniden vadelendirilmesi yani vadenin uzatılarak konut kredisi taksitlerinin düşürülmesi adına yapılabilmektedir.

Kendinize en yakın Halk Bankası şubeleri arasından seçimde bulunarak konut kredisi başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Bu işlem için Halk Bankası konut kredisi başvuru evrakları olan konut tapusu örneği ve kimlik, adres ve gelir belgeleri ile kişisel başvuruda bulunulması yeterlidir.

Kredi vade ve faiz oranların daha yakından incelicek olursak;